Porážka 4:1 a hlavně neslaný výkon musely v klubu i mezi fanoušky vyvolat rozčarování. Možná i proto se funkce kapitána týmu vzdal Petr Čáslava, nyní ji bude vykonávat Tomáš Rolinek. Dnes poprvé povede Dynamo na ledě Mladé Boleslavi. Zápas začne v 17.30 hodin.

Středočeši však válí, v tabulce jsou druzí! Naposledy zvládli úterní dohrávku 8. kola ve Vítkovicích, kde zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0 díky brance veterána Davida Výborného.

Co může hrát do not Pardubicím? Tvrdá šedesátiminutová dřina, ale třeba i vzpomínka na poslední vzájemný zápas, v němž na domácím ledě Mladou Boleslav doslova roznesly na kopytech (5:1). Tehdy je k vítězství nasměrovala tříbranková první třetina a skvělé přesilovky. Využily hned čtyři!

Dynamo výrazně podržel i brankář Brandon Maxwell, jenž pochytal 39 střel. Pravděpodobně se zapotí i dnes. Boleslavští na domácím ledě umí vyvinout obrovský tlak. ,,Nálada je bojovná. Jedeme tam pro body, přestože víme, že mají v poslední době velkou formu. Hrají v obrovském pohybu, jejich hokej je důrazný a přímočarý. Na to se musíme připravit a hlavně se jim v tom vyrovnat," poznamenal pardubický kouč Richard Král, který bude především apelovat na přístup. ,,Důležitý bude hlavně důraz v osobních soubojích. Samozřejmě se musíme také vyvarovat zbytečných chyb," doplnil Král, jenž nemůže počítat se službami distancovaného Bokroše, naopak se do sestavy vrací Marcinko.