Hvězda zápasu
MARTIN RŮŽIČKA, brankář Pardubic (v utkání pochytal 22 střel): Znovu ukázal, že dovede tým podržet. Když se Energie nadechovala a snížila na 3:2, zabetonoval bránu a nic za svoje záda nepustil.

Moment zápasu
2+2+2: Správně, šest. Pardubický obránce Jiří Vašíček inkasoval v 35. minutě šest trestných minut na jednou – dvě za sekání a zbylé čtyři za hru vysokou holí s následným krvavým zraněním.

Povedlo se, pátá výhra v řadě je na světě! Pardubice se dál valí extraligou, ale ty nervy… Nad Karlovými Vary vedly 3:0, ale klid dodal do jejich řad až pět minut před koncem Jiří Cetkovský, který zase úřadoval před brankou a upravil na 4:2.
Po prvních dvaceti minutách to přitom vypadalo, že řidič může jít startovat autobus do Karlových Varů a další představení nemá smysl. Za Pardubice postupně skórovali  Tybor, Kousal a Nosek. Soupeř byl na ručník.
Na střely domácí tým vyhrál úvodní část 22:3. Co ještě dodat? Že Energii mačkal jako starý citron.

Jenže Karlovy Vary se do zápasu vrátily. Po zásahu Balána na 1:3 se od 28. minuty na ledě docela přiostřilo, Pardubičtí najednou začali chodit na trestnou jak do samoobsluhy, byli tam prakticky neustále. Za třetinu dostaly neuvěřitelných devět dvouminutových trestů.

V jedné z přesilovek snížil Hovorka na 3:2 a před brankářem Martinem Růžičkou začalo být pěkně dusno.
Tím spíš, když Karlovy Vary měly k dispozici dvouminutovkou přesilovku 5 na 3.

V ní pardubický  gólman ovšem exceloval. Střela Martina Tomečka do prázdné branky? To měl být jasný gól. Jenže Růžička se znovu ukázal jako mistr bleskových přesunů od jedné tyče k druhé. Tutovku zneškodnil jako malinu. Udržel vedení a jelo se dál.
Horké hlavy o přestávce vychladly a Východočeši se vrátili k hokeji. Uklidňující čtvrtý gól mohl přidat kapitán Václav Kočí, ale sám před brankářem Závorkou při přesilovce trefil jenom jeho klín.
Střelu Kousala pod horní tyč zase karlovarský brankář parádně vytáhl vyrážečkou. Pardubice se dočkaly v 55. minutě, kdy Cetkovský na hranici brankoviště tečoval Zohornovo nahození za Závorku.

Pardubice  –  K. Vary 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Fakta – branky a nahrávky:   7. Tybor (Radil, Gregorc), 9. Kousal, 17. Nosek (Benák, Zohorna), 56. Cetkovský (Zohorna, Ďaloga) – 28. Balán (Vlach), 35. Hovorka (Zaťovič).
Rozhodčí: Homola, Hradil – Gebauer, Lederer .
Vyloučení: 10:9.
Využití: 1:1.
Diváci: 7 323.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:   Růžička – Píša, Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp – Sýkora, Kousal, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Radil, Tybor, Starý – Poulíček, Zeman, Řezníček. Trenér: Zdeněk Venera.
Karlovy Vary:  Závorka – Kubka, Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Gulaši, Schusser – Hovorka, Hruška, Zaťovič – Koblasa, Vlach, Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – V. Tomeček, Balán, Kytnár. Trenér: Karel Mlejnek.