Pohled na tabulku je nyní pro Pardubice nesmírně příjemný. Sice jenom o skóre, ale vedou ligu. „Pojišťováci"  jsou první! Nahoře se jim líbí. Plán? Udržet dané postavení co nejdéle.
„Vážíme si toho, je tady cítit taková příjemná euforie. Ale tohle nemůže být konec, musíme ji podpořit a dál pracovat," uvědomuje si asistent trenéra Miloš Říha.

Žádná ramena, ale další dřina. „Nálada v kabině je rozhodně lepší, než kdybyste se pohybovali dole a v takové atmosféře se pracuje  dobře," těší kouče. „Chceme na vítězné vlně zůstat co nejdéle," dodává jedním dechem.
To znamená? Připsat si pátou výhru v řadě a porazit dnes od 18 hodin doma Karlovy Vary.
Tým bez hvězd.

Tým, co jako první v extralize vymetl trenéra.
Tým, co ale dovede v Pardubicích šeredně kousat.
Z posledních devíti zápasů dokázal v ČEZ Areně osmkrát vyhrát. Docela síla, co říkáte?
Teď  pozor. Zoufalý soubor se pod trenérem Jaromírem Kverkou zvedl. Už umí vyhrávat. Na začátku sezony byla Energie tragická, teď už není.
Jakoby v Karlových Varech narazili na nový léčivý pramen. Obsahuje sebevědomí a schopnost střílet góly. Bezejmenní válečníci doma vypráskali Kladno a Liberec, porazili Litvínov a jenom jednou prohráli v Třinci. Tolik výčet jejich posledních vystoupení.
„Trpělivě jsme čekali na své šance a proměnili je. Naše hra je založená na velké obětavosti a důrazu v předbrankovém prostoru. Hráči to plnili do posledního puntíku," chválil svoje svěřence Kverka po demolici Kladna 6:1.
Závěr? Jeho bojovníci v čele s Romanem Vlachem nebo Milanem Zaťovičem se nebudou vozit na „trojnožce" ani v Pardubicích. Budou chtít do domácích pěkně ostře šlapat.

Miloš Říha tuší, na co se musí šestinásobný český mistr nachystat: „Vary hodně bruslí, hrají agresivně a je vidět, že se po špatném začátku zvedají. Dovedou produkovat hodně nepříjemný hokej plný agresivního pohybu," jmenuje hlavní zbraň Energie.
Říha nečeká, že by soupeř zkusil ucpat všechny průchody do útočné třetiny. Spíš zkusí do Pardubic taky bušit. „Hrají aktivně i venku. Čekáme zápas, který bude hlavně hodně o pohybu. Tohle nás nesmí překvapit. Musíme být v bruslení lepší než Karlovy Vary a zatlačit je tak do obrany," přidává recept, jak na věc.

Otázkou je, zda bude k dispozici centr první formace Josef Marha, který odstoupil ze hry v minulém kole v Plzni. „Řešíme to. Má nějaké zdravotní  trable a uvidíme, zda nastoupí a nebo ne," zůstal tajemný Miloš Říha.