Zrušení baráže extraligu o záchranářské bitvy neochudila. Ve spodních patrech tabulky zuří neúprosná válka. Cíl? Vyhnout se poslední, tedy sestupové pozici. Další přímý souboj je tu zítra. Kladno přivítá Pardubice.

Důležitost utkání dodává fakt, že Litvínov včera v dohrávce 30. kola porazil Třinec 5:2 a zásluhou lepšího skóre se vyšvihl na dvanácté místo. Všechny tři celky teď mají shodně 51 bodů, Kladno a Pardubice, které znovu spadly na poslední místo, mají odehráno o zápas víc (46) než Litvínov.

Není divu, že v táboře Kladna se dokonce mluví o utkání roku. „Asi to tak je. Týmů tam je namočených víc, dostali jsme se do toho sami. Bohužel nás ta krize postihla ve špatný čas. A sami se z toho musíme vyhrabat,“ řekl David Stach, útočník Rytířů.

Účastníky loňské baráže tedy čeká další bitva o život. Pro tým hvězdného Jaromíra Jágra hovoří lepší vzájemná bilance, kterou ovšem Dynamo může zítra převrátit na svou stranu.

Zápas roku? Dalo by se říct, že pro hráče Pardubic další z mnoha. Východočeši se teprve před týdnem, kdy vyhráli ve Vítkovicích, odlepili z posledního místa. Teď se na dno tabulky zase vrátili.V pátek tedy půjde o hodně.

„Když říkáme, že koukáme na nejbližší zápas, tak je to pravda. Nemyslím si, že toto jedno utkání o něčem rozhodne. Takový zápas jsme hráli i proti Litvínovu a nezvládli jsme ho. Proto je každý důležitý,“ uvedl pardubický lídr Tomáš Rolinek.

Kdo v utkání 47. kola uspěje, získá výhodu. Do pátečního střetu jdou soupeři v rozdílném rozpoložení. Když spolu oba týmy hrály naposledy, dělilo je od sebe deset bodů. Dnes jsou na tom stejně.

Rytíři již měsíc nevyhráli. V posledním utkání v Liberci sice měli body na dosah, ale padli nakonec 4:5. Byla to již devátá prohra Kladna v řadě.

Dynamo zase vyhrálo potřetí za sebou, což se Pardubicím v této sezoně povedlo poprvé. Východočeši se tlačí nahoru, zatímco Rytíři chtějí zastavit pád směrem dolů.

Pošlou Pardubice Jágra a spol. ke dnu?

Vzájemné zápasy: Obrat i stíhací jízda

Pardubice a Kladno. To je šest mistrovských titulů v historii na každé straně. Před rokem oba týmy hrály baráž, v níž Dynamo uhájilo nejvyšší soutěž a Rytíři se do ní zase vrátili. Teď bojují o záchranu elitní soutěže.

Bilance v této extraligové sezoně? Pardubice doma vyhrály 3:2, stejným poměrem pak zvládlo odvetu Kladno. A Rytíři pak získali na východě Čech dva body, když v prodloužení vyhráli 4:3.

K bodům Kladnu pomohl i obrat. V utkání číslo 2 Pardubičtí vedli 2:0, ale Středočeši okamžitě snížili a ve třetí třetině pak otočili duel na svoji stranu. Na začátku ledna zase Pardubice doma ztrácely 0:3 a potom zvládly vstřelit tři branky a vyrovnat. Druhý bod bralo Kladno. Zápas číslo 4 se hraje v pátek od 18 hodin.