Během první třetiny ještě gól nepadl, což mohl změnit domácí Hanzl, jenže trestné střílení neproměnil. Brankáře Kloučka prostřelil až ve 28. minutě Jindřich Abdul. Hosté vyrovnali ještě ve druhém dějství, kdy se mezi kruhy prosadil Robert Kousal.

Ale po minutě odpověděl bývalý pardubický hráč Michal Vondrka a Motor znovu vedl. Pardubičtí pak otočili uprostřed třetí třetiny.

Za autora druhého gólu byl označen Lukáš Anděl, krátce po něm skóroval Matěj Blümel. Hosté mohli přidat ještě další gól, ale velkou příležitost dostali i domácí. Svou přesilovku v závěru ještě vylepšili odvoláním brankáře, ale ani v šesti Kloučka nepřekonali. Pardubice získaly patnáctou výhru tohoto ročníku.

„Odehráli jsme velice dobře první třetinu, paradoxně nás srazila dolů naše přesilovka, kterou jsme sehráli lajdácky. Domácí nám pak dali gól, měli trestné střílení a mohli jsme prohrávat i více než o gól. Do třetí třetiny jsme přeházeli útoky a podařilo se nám mužstvo oživit. Začali jsme domácí přehrávat a byli jsme odměněni góly. Díky výborné hře v oslabení v závěru jsme si došli pro vítězství,“ řekl Richard Král, trenér Pardubic.

České Budějovice - Pardubice 2:3

Fakta - branky a nahrávky: 28. Abdul (Valský), 40. Vondrka (Gulaš, Pech) – 39. Kousal (Musil, Nakládal), 49. Anděl (Poulíček, Roman), 50. Blümel (Říčka, Cienciala). Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6005. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:2.
HC Motor České Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Percy, Piskáček, Vráblík, Štich, Bučko, M. Jandus – Holec, Pech, Gulaš – T. Šoustal, M. Hanzl, Karabáček – Vondrka, J. Novotný, M. Beránek – Abdul, D. Voženílek, Valský.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, Kolář, Vála – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, Musil, Kousal – Cienciala, Roman, Říčka – Rohlík, Anděl, Koffer.