Největší podíl na úspěchu severomoravského týmu měl Rostislav Martynek, který stejně jako Sýkora nasázel do Lašákovy klece tři branky, rozhodující v přesilovce po šikovné akci Květoně.

Oceláři potvrdili na východě Čech pověst celku s nejlepší aktuální formou ze všech extraligových týmů. Z posledních devíti utkání prohráli jediné a v Pardubicích svoji pohodu ještě znásobili.

Moeller v nedělním duelu dvakrát vedl, ale Třinec vždy našel odpověď. Za nerozhodného stavu 3:3 strhl vedení na stranu Ocelářů hodně kuriózní trefou Tomík, jenž vypálil metr před modrou čárou a k údivu všech skončil puk v brance. Lašák se musel hodně červenat. Domácí ještě stihli po výstavní bombě Sýkory vyrovnat, ale poslední slovo měl Martynek. Pardubice nezvádly druhé utkání ve své ĆEZ Areně a v tabulce jsou stále předposlední.

Hlasy trenérů

Pavel Rohlík, asistent trenéra Pardubic: „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, Třinec pět zápasů v řadě vyhrál. Chtěli jsme využít slabší hry jeho obránců, jenže se nám to moc nedařilo. Příliš jsme se nedostali do hry. I když hráčům nemohu upřít bojovnost, tak plán, s kterým jsme šli do utkání, se nám nepovedlo zrealizovat. “

Pavel Marek, trenér Třince: „Musím mužstvu poděkovat za vynikající výkon, bojovnost a obětavost. Podařilo se nám odbránit velké množství přesilových her, a proto si myslím, že jsme si vítězství dneska zasloužili. “

Moment zápasu

OMYL SUDÍHO POLÁKA. Pardubice před chvílí srovnaly na 2:2 a hrnou se do dalšího útoku. V čase 19.29 vypálí Somík z kruhů přesnou ránu a kotouč zastaví až síťka. Rozhodčí však rozpažuje a gól neuznává pro postavení Pivka v brankovišti. Chybně. Opakovaný záběr na kostce nad ledem usvědčí arbitra Poláka z omylu. Pivko stál totiž na hraně brankoviště.

Muž večera

HRÁČ S ČÍSLEM 14 – třinecký útočník ROSTISLAV MARTYNEK. Oceláři po dnešní bláznivé bitvě velebí svého nejmenšího hokejistu. Šikula Martynek se postaral třemi góly o pohodovou náladu na daleké cestě do Třince. Hattrick si rozložil do všech třetin.