Bilance, včetně čtvrtfinálové série s Vítkovicemi, byla žalostná: osm porážek, pouhé tři výhry.
Ve finále se ale píše úplně jiný příběh. Co na tom, že Kometa se mohla těšit, že má v brance penaltového specialistu Hoviho a střelce Němce, který se  skoro nikdy nemýlí?

Pardubice nad Brnem v dovednostní disciplíně vyhrály  už podruhé. Ve finále díky tomu srovnaly krok na 2:2.
„V důležitých momentech se ukazuje síla našeho mužstva. Jsem strašně rád, že jsme nájezdy udělali,“ vydýchával těžký zápas, který po 70 minutách skončil 1:1 pardubický brankář Martin Růžička.

Při penaltách ho překonal jen vyhlášený expert Vojtěch Němec. „Každý mi říkal, co dělá, a ve finále to opravdu uskutečnil,“  procedil pardubický brankář. Vypadalo to, jako by na jeho kličku na lapačku snad ani nešlo reagovat. „Jde to, vím, co jsem udělal blbě. Jestli bude nějaké příště, provedu to jinak,“ vyčítal si Růžička.

Ale gól ho mrzet nemusel. Sasu Hoviho překonali Zohorna i útočník Kolář.
Brněnský kouč Venera pak Fina z branky odvolal a mezi tyče poslal zpátky Trvaje, který odchytal celý zápas.
Jenže i on byl na Koukala krátký. Hotovo, 3:1 a poslední domácí střelec už nejel. „Máme dopředu dané, že na penalty chodí Sasu. Někdy má štěstí, jindy ne a dneska ho neměl,“ velmi tiše rozmlouval Venera.

A že do rozstřelu poslal Trvaje, jemuž se při penaltách většinou moc nedaří? „Jirka se na nájezdy nehrne, jenže my jsme museli udělat změnu. Něco zkusit. Ale ani to nevyšlo. Pardubičtí střelci byli šikovnější. Když dají tři ze tří, není co řešit.“