Zdolali Spartu, pak hráli o výhru v Brně, ale na konci týdne přišel propadák v prostřední třetině. Během druhého dějství pardubičtí hokejisté inkasovali pět branek a ve 45. kole hokejové extraligy prohráli na domácím ledě s Plzní 3:8.

V první třetině takovému výsledku nic nenasvědčovalo. Do vedení šli sice hosté, když rychlý brejk zakončil Jan Eberle, ale pak Pardubičtí bleskově využili přesilovku. S pukem si najel do střelecké pozice Brian Ihnačák a propálil běloruského brankáře ve službách Plzně.

Když hosté po teči Denise Kindla ve druhé třetině opět vedli, vyrovnal za Dynamo znovu Ihnačák. Pak už se rozjel gólostroj Západočechů, ani ne po minutě zakončil plzeňskou akci Petr Kodýtek.

Hosté měli na své kombinace dostatek prostoru a zakončovali přesně. Když ve 32. minutě překonal Milana Kloučka i obránce Nicholas Jones, došlo na střídání brankářů. Ani Ondřej Kacetl rozjetou Plzeň nezastavil.

Za domácí se trefil už jen Luboš Horký, náskok Škody zvýšili Miroslav Indrák a Michal Moravčík v přesilovce. Naposledy vstřelila Plzeň Pardubicím jedenáct gólů, na ledě Dynama se nyní prosadila osmkrát.

Pardubice - Plzeň 3:8

Fakta - branky a nahrávky: 6. Ihnačák (Schaus, Klouček), 27. Ihnačák (Schaus, Klouček), 47. Horký (Mandát, Zdráhal) – 5. Eberle, 27. D. Kindl (Pulpán, Němec), 28. Kodýtek (Straka), 31. Kodýtek (Eberle, Straka), 32. Jones (V. Němec), 34. Vráblík (Pulpán, Kodýtek), 50. Indrák (Allen, Kantner), 53. Moravčík (Gulaš, Kovář). Rozhodčí: Kika, Šír – Klouček, Komárek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 7023. Třetiny: 1:1, 1:5, 1:2.
HC Dynamo Pardubice: Klouček (32. Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Zdráhal, Porseland – Hovorka, Bubela, Rolinek – Horký, Mandát, Machala – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Poulíček, Kloz, Dušek.
HC Škoda Plzeň: Miltchakov – Vráblík, Pulpán, Jones, Allen, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš, Kovář, Pour – Eberle, Kodýtek, Straka – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Indrák, Nedorost, Kantner – Preisinger.

Ohlasy trenérů:

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): "Nezbývá mi nic jiného než poblahopřát soupeři k výsledku a především k výkonu. Myslím, že jsme tady viděli momentálně nejlepší mužstvo extraligy. V první třetině jsme se silou vůle a dodržováním taktiky drželi ve hře. Byl jsem s ní spokojený. Druhá třetina už byla z naší strany bohužel tragická. Začali jsme si myslet, že můžeme hrát s Plzní vyrovnaný hokej. Samozřejmě se dostavila spousta chyb, inkasovali jsme několik branek z druhé vlny. Jsem zklamaný, protože v posledních zápasech se nám tohle nestávalo. Teď jsme za šest a půl minuty dostali pět kusů, a to je tragické."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, vedli jsme 1:0, a i když soupeř vyrovnal, tak první třetina z naší strany nebyla špatná. Soupeř byl nepříjemný a cítil šanci. V kabině jsme si řekli, že musíme být trpělivější, lépe překonávat střední pásmo a dostávat puky na zadní mantinel. Druhá třetina byla velmi povedená, hlavně gólově, stejně tak i třetí. Jsem rád, že na rozdíl od minulého utkání se nám povedl začátek duelu. Šedesát minut jsme odehráli ve velmi solidním tempu."