Sice konečně vyjeli doma na led, ale nic se nemění, dřina pokračuje. Hokejisté extraligových Pardubic se vrátili ze soustředění v Havlíčkově Brodě a včera poprvé otestovali hrací plochu v malé hale ČEZ Areny. Kromě Josefa Melichara byly na ledě všechny letní posily.
„Soustředění se nám vydařilo ve všech směrech, zázemí jsme měli vynikající a kluci ho celé odpracovali výborně,“ naplnil pobyt na Vysočině představy trenéra Pavla Hynka.

Lopota teď bude pokračovat v Pardubicích. „Kdy jindy by měl být program náročnější než v prvních třech týdnech přípravy na ledě. Tréninky jsou ryze kondičního charakteru a jejich porce je pořád velká,“ potvrdil Hynek.

S blížícím se přátelským zápasem v Hradci Králové a startu European Trophy mu ale dělají drobné vrásky zdravotní trable tří útočníků. Naplno zatím nemohou trénovat Starý, Somík a ani Cetkovský. „Původně jsme měli v plánu, aby v prvních zápasech dostali větší prostor mladší hráči. V obraně to nebude problém, někteří zkušenější hráči si odpočinou, ale v útoku se to docela zkomplikovalo,“ mračil se pardubický trenér.

Nejrychleji bude k dispozici Jan Starý. „Během týdne nebo čtrnácti dnů by měl normálně naskočit,“ odhaduje Hynek. Rekonvalescence Somíka s Cetkovským však bude trvat o něco déle. „Jestli půjde všechno podle plánů, měl by se Rado do plné přípravy zapojit někdy ve druhé polovině srpna. Trénuje normálně s mužstvem, ale nemůže dělat kontaktní cvičení, aby nedošlo k obnovení zranění,“ nabádá u slovenského útočníka k opatrnosti Pavel Hynek. Mohutný centr Cetkovský dokonce nejspíš ani nestihne začátek extraligy.

V pondělí se s novými spoluhráči poprvé setkal šestadvacetiletý Američan Corey Elkins. „Logicky jsme hledali také za mořem, měli jsme tipy i třeba od Petra Průchy. Jméno není důležité, ale stalo se, že hráč, kterého jsme měli vyhlédnutého, podepsal jednocestný kontrakt v NHL,“ přiblížil Pavel Hynek složitý proces posilování ofenzivy.

Na ledě se objevili noví zadáci Vladimír Sičák, Václav Benák i testovaný polský obránce Lukasz Sokól. „Nerad vynáším po jednom týdnu nějaké soudy, ale v Havlíčkově Brodě se jevil dobře,“ poznamenal na jeho adresu Hynek.

Z anglicky mluvících hráčů bude v Pardubicích Elkins nakonec působit sám. Jillson odešel do Chomutova a útočník Adam Pineault požádal kvůli vážným rodinným důvodům o uvolnění z kontraktu. Na sociální síti Facebook se dokonce objevila smutná informace, že Pineaultova manželka má vážně zdravotní potíže. „Nemohli jsme si dovolit tuto situaci komentovat a hodnotit. Nemáme žádné bližší oficiální informace. Celé situace nám je samozřejmě líto. Adamovi bude chtít klub vyjít ve všem vstříc, včetně pomoci jeho rodině,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu.

Přípravné zápasy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

4. srpna, 18.00: Hradec Králové – Pardubice
11. srpna, 20.00 v H. Králové, European Trophy: Pardubice – Linköping
13. srpna, 19.30, European Trophy: Pardubice – HV71
18. srpna, 18.30, European Trophy: Liberec – Pardubice
20. srpna, 17.00, European Trophy: Mannheim – Pardubice
22. srpna, 19.00, European Trophy: Tappara Tampere – Pardubice
27. srpna, 19.30, European Trophy: Pardubice – Kometa Brno
28. srpna, 19.30, European Trophy: Pardubice – IFK Helsinky
6. září, 17:30, European Trophy: Plzeň – Pardubice
8. září, 18.00: Pardubice – Třinec