Po opatrné první třetině, v níž Pardubičtí vystřelili jen pětkrát na branku, začaly padat góly až v té druhé. Pardubického Tomáška nejprve vychytal brankář Lukeš, ale pak se poprvé trefil Vondrka. Za Dynamo srovnal Matěj Beran, jenž tečoval střelu do modré čáry. Jenže druhou třetinu vyhrál domácí tým, když přesilovku využil Juraj Valach.

Ve třetí třetině se Pardubicím naskytla možnost na vyrovnání, ani jednu ze tří přesilovek ovšem Východočeši nevyužili. Až pět vteřin po vypršení té poslední se prosadil Tomáš Rolinek, který se neukvapil a s přehledem zakončil.

Rozhodnutí přišlo 111 vteřin před koncem utkání, když po přihrávce zpoza branky Vondrka překonal Ondřeje Kacetla, který se vrátil do pardubické branky místo zraněného Milana Kloučka.

Piráti po šesti zápasech bez výhry bodovali naplno, Pardubičtí odjeli s prázdnou. „Zápas se mi nehodnotí dobře, byl to nehezký hokej. Se štěstím vyhráli domácí. Jinak to hodnotit nebudu, byly by pokuty,“ uvedl asistent trenéra Otakar Janecký. „V závěru se k nám přiklonilo štěstí, dali jsme gól a utkání zvládli. Ale určitě jsme nebyli v zápase lepším týmem,“ řekl Jan Šťastný, chomutovský asistent.

Chomutov - Pardubice 3:2
Fakta – branky: 25. Vondrka (Slovák), 37. Valach (Slovák, Koblasa), 59. Vondrka (Skokan) – 30. Beran (Starý, Cardwell), 49. Rolinek (Čáslava, Cardwell). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Ondráček, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3903. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1.

HC Piráti Chomutov: Lukeš – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, L. Chalupa – Tomica, Huml, V. Tomeček – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Poletín, Skokan, Lauko – Koblasa, Chlouba, J. Havel. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a Šťastný.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Mojžíš, Čáslava, Holland, Trončinský – Tomášek, Marosz, Treille – Quenneville, Bojko, Perret – Vondráček, Dušek, Rolinek – Beran, Poulíček, Starý. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Další známé výsledky:
Hradec Králové - Litvínov 4:5 po nájezdech, Olomouc - Plzeň 5:0, Třinec - Jihlava 3:0, Zlín - Liberec 3:2 po prodl., Ml. Boleslav - Brno 0:2.