„Situace je kritická, musíme si to přiznat," nehledá po páté porážce výmluvy pardubický kapitán ALEŠ PÍŠA.

Pohodovou atmosféru se nastartovat nepodařilo. Jeho celek si kromě hluché druhé dvacetiminutovky vytvářel šance, jenže to je mu teď stejně platné jako bagr hodinářovi.

Čtyři body po šesti zápasech jsou žalostně málo.

Co se kapitánovi po takové porážce honí hlavou?
Že se musíme zlepšit a začít hrát víc kolektivně. Proti Slavii jsme ale nehráli úplně špatně, v první třetině jsme ji docela mleli. Dát tři góly, vypadal by zápas asi trochu jinak.

Od začátku sezony platí, že soupeře dovedete zmáčknout, ale neumíte ho dorazit gólem. Kde je problém?
Je to nervózní, máme na sobě tlak a nedaří se nám. Chybí nám takové to zakončení s čistou hlavou.

Začíná být situace Pardubic kritická?
Je kritická, to si musíme přiznat. Je potřeba se odrazit ode dna, pokud nám vlak ujede, tak už ho nechytneme. Všechny mančafty jsou v extralize silné, tím spíš, když mají posily z NHL.

Jak se z mizerné situace co nejrychleji dostat?
Každý si to musí srovnat v hlavě sám, nemůžeme na sebe v kabině řvát. To by mančaft rozhodilo ještě víc.

Je aspoň malým plusem, že herně to proti Slavii rozhodně zoufalé nebylo?
Trochu jo, mančaft to malinko zvedne. Opravdu mě ale mrzí, že první třetinu hrajeme super, dáme gól a za moment dostaneme na 1:1, pak nám tam padne ještě jeden a už se rozsypeme.

Scházela po vedoucí brance koncentrace?
O tu nejde. Udělali jsme prostě chyby. Při vyrovnání zaspal útočník, který měl bránit Kadlece a obránce odjel daleko od branky. Chyba střídá chybu.

Doma jste ještě ani jednou nevyhráli. Vnímáte rostoucí tlak?
Tlak narůstá. A jestli se nezlepšíme, bude to hodně špatné. Myslím, že potřebujeme jeden tříbodový zápas, pak se zvedneme, uvolní se ruce a každý si začne věřit. Fanouškům můžeme v tuto chvíli jenom děkovat, jak se k nám chovají, že nás pořád povzbuzují.

Po pátém slávistickém gólu se ale dost lidí z míst na sezení sbalilo a odcházelo pryč. Všimli jste si?
To se přehlídnou nedá. Když se sto lidí zvedne a jde pryč, je to vidět. Mrzí mě to, koupí si na nás lístek, chtějí vidět dobrý hokej a my je donutíme, aby šli dřív domů.

Může být odchod Koláře, Koukala a Rákose citelnější, než jste si dokázali připustit?
Sám jsem nevěřil, že by se to mohlo nějak projevit. Ale zatím to tak vypadá.