Hlavně soupeře dohrát, třísknout s ním o mantinel, vystrčit loket, v souboji si poskočit… V hodně ostrém klání sudí rozdali 35 trestů. V nich jsou započítána i desetiminutová vysedávání za katrem domácího beka Píši a libereckého Nedvěda. Pardubický zadák vyfasoval bonus na trestné za krosček na hlavu Jaroslava Kudrny. „Měl jsem trochu zatmění. Dlouho mi visel na hokejce, tak jsem vypěnil. Ale omluvil jsem se mu,“ vykládal po vypjaté bitvě Aleš Píša.

Další důkaz ostrého souboje? Malinký pardubický útočník Markovič neváhal u mantinelu vletět do obra Šticha. Strach šel v obou táborech stranou. „Bylo hodně soubojů, to se fauly stávají,“ komentoval situaci trenér Bílých Tygrů Jiří Kalous. „Kdyby rozhodčí vylučovali za každý faul, bylo by těch hráčů venku asi padesát,“ pokračoval pardubický lodivod Pavel Hynek.

Celkem padlo 82 trestných minut, první třetina se hrála skoro padesát minut.

„Pro obě strany platí, že musí víc kontrolovat emoce. Jsou fauly, které vyplývají ze hry, ale byla i zbytečná vyloučení, která mohou utkání ovlivnit,“ uvědomuje si Pavel Hynek.

Dusno se ale dá očekávat i ve středu v Liberci. „Hraje se o hodně, nikdo nechce dát nic zadarmo,“ vypálil liberecký Kudrna.