Pro Dynamo příprava před baráží. Pro Karlovy Vary další možnost, jak si uchovat či navýšit náskok před třináctým Chomutovem. A tím pádem se vyhnout nervydrásajícímu závěru sezony.

Hokejové karty jsou rozdány jasně. Právě mezi Energií a Piráty se rozhodne o tom, kdo s Pardubicemi bude v baráži hájit extraligovou příslušnost.

Druhé kolo play out může opět napovědět. Do Pardubic míří Karlovy Vary, které v úvodním dějství zdolali Chomutov 2:1. Naopak Dynamo se vrátilo z Litvínova s prohrou 3:6.

„Ve třetí třetině jsme inkasovali ze šesti střel čtyři góly, k tomu není více co dodat,“ nechal se slyšet trenér Ladislav Lubina po utkání. Na severu Čech dal prostor hráčům z širšího kádru, několik zkušených hokejistů nechal doma. To se má na následující dva domácí zápasy změnit.

„O víkendu chceme hrát v co nejoptimálnější sestavě, v níž chceme nastoupit v baráži. Naším cílem je oba zápasy vyhrát a prověřit si některé varianty herního systému. Tvrdě trénujeme, abychom se co nejlépe připravili na závěr sezony,“ řekl Lubina.

Dnes od 18 hodin Dynamo hostí Karlovy Vary, v neděli od 17 hodin pak Chomutov.