Snad radši chodit po rukách na Kunětickou horu, než se v této sezoně měřit se Spartou. Pardubice s ní prohrály i potřetí. Co v posledních zápasech Východočechům fungovalo, to v Praze krachlo.

Bezchybná hra dozadu? Jako když utne. Debakl 2:9 rozmetal předchozí šňůru tří utkání bez porážky.
Pardubická hra se sypala od prvních minut, Sparta rychle vedla 2:0 a chvíli po druhé brance zmizel z branky hostí Martin Růžička.
Po příchodu Dušana Salfického nastaly jediné světlé chvíle týmu Mojmíra Trličíka. Kousal s Rolinkem mezi 7. a 11. minutou srovnali a vyhnali na střídačku domácí jedničku Marka Schwarze.  Jeho náhradník Marcel Melicherčík při své extraligové premiéře obstál, už neinkasoval.

To Salfický si musel připadat jako na „Utkání hvězd". Obrana pracovala zle. Gólman zlikvidoval několik samostatných nájezdů, i brejků dvou na jednoho. Jenom díky němu si „pojišťováci" neodvezli dvojnásobný příděl. A že Brošovi namazal špatnou rozehrávkou a pomalým návratem do branky na 5:2? Pravda, ale svůj omyl stonásobně vykoupil.
Zákrok večera vytasil proti Hovorkovi, kterému zlikvidoval blafák do bekhendu v Haškově stylu. Přetočil se na záda a lapačkou  ucpal mezírku u tyče, kam mířil puk.
Jinak ale Pardubičtí moc důvodů k radosti neměli. Po dvou třetinách prohrávali 2:6. Sparta je drtila v počtu střel i vyložených šancí.

Rudá jízda pokračovala i v poslední části, z dorážky skóroval Přibyl, Ton zkompletoval hattrick a Sekáč se při penaltě blýskl jednoruční Forsbergovou kličkou.

Sparta – Pardubice  9:2 (3:2, 3:0, 3:0)
Fakta – branky a nahrávky: 3. Přibyl, 8. Hlinka (Ton), 20. Bahenský, 21. Ton (Hlinka), 30. Broš (Hovorka), 38. Ton, 43. Přibyl (Rachůnek, Treille), 47. Ton (Hlinka, Tenkrát), 54. Sekáč  – 8. Kousal (Buchtele, Radil), 11. Rolinek (Somík, Benák).
Rozhodčí: Hodek, Hribik – Bádal, Ondráček.
Vyloučení: 8:6.
Využití: 1:0.
HC Sparta Praha: Schwarz (11. Melicherčík) – Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev – P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát – Hovorka, Broš, Sekáč – S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:  M. Růžička (8. Salfický) – Benák, Zdráhal (od 21. Drtina), Píša, Vašíček, Gawryletz, V. Kočí – Bartek, Rolinek, Somík – T. Nosek, T. Zohorna, Šagát – Radil, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád – Tybor.