Výjimečnému okamžiku přihlížely přímo na ploše nejen rodiny obou hráčů, ale i pardubické hokejové legendy, které rovněž reprezentovaly – Vladimír Martinec, Bohuslav Šťastný, Jiří Novák, Josef Paleček, Jiří Šejba a další.

„Na reprezentaci mám jen ty nejkrásnější vzpomínky,“ řekl ve svém projevu obránce Čáslava, jenž odehrál za národní tým celkem 201 zápasů a na mistrovství světa získal tři medaile. „Chtěl bych poděkovat za tuto rozlučku před zraky místních legend, které odehrály za národní tým spoustu zápasů,“ uvedl zase Rolinek, který má na svém kontě 145 mezinárodních zápasů a tři cenné kovy ze světových šampionátů.

Oba byli u posledního vítězství českého týmu na MS 2010, zisk zlatých medailí pro ně byl nezapomenutelným zážitkem. „Ceremoniál byl moc hezký. Klukům patří ještě dodatečně poděkování za to, co pro národní tým odvedli. Neloučí se s kariérou, doufám, že do pardubického hokeje ještě hodně promluví,“ prohlásil trenér „nároďáku“ Josef Jandač.

Hokejistům předal prezident ČSLH Tomáš Král dresy s jejich čísly 36 a 60. Pak už viděli v akci své následovníky, třeba Martina Kauta. „Pro mě byla čest, že jsem s nimi mohl hrát v klubu. Dávali mi rady, což byla pro mě obrovská zkušenost,“ dodal osmnáctiletý útočník.