Že sáně táhne kůň? Tak to možná někde v Rusku… V Pardubicích na to mají Mustangy. A jejich příběh je pohádkový. Poslouchejte. Na hřbetě toho nejsilnějšího se objevil německý rytíř a přes obra proklestil stádu cestu na hrad. Zatím, protože o trůn se ještě bude bojovat. Přeloženo do řeči sledge hokeje: pardubičtí borci na saních s noži přešli do finále přes vítěze základní části. V play off našli nového lídra. Bernard Hering zasadil v součtu obou zápasů Spartě sedm ran z devíti. A v boji o zlato je čeká Zlín.

HC Sparta Praha – SHK Mustangové Pardubice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1). Branky a asistence: 38. J. Krupička – 5. Motyčka (Michalec), 22. Hering, 23. Hering (Michalec), 30. Hering (Motyčka), 34. Hering. Sestava: Boček – Motyčka, Kolek, Štěpják, Doležal Hýbner, Kvoch, J. Kubeš, Michalec, Horníček, P. Kubeš, V. Buhr, R. Buhr, Hering, Chudomský.

Do Prahy odjížděli Mustangové s domácí výhrou v zádech (4:1). K dispozici tak měli dva mečboly. Utkání pro ně začalo snově. Ve 4. minutě se po závaru před brankou a přihrávce Michalce prosadil Motyčka. Poté stáli při pardubických hráčích všichni svatí, když puk po Krupičkově nájezdu kopíroval brankovou čáru, aby se odrazil od tyče ven. Rovněž druhá třetina zahájila bojem o střední pásmo. Více šancí se vypracovali hosté a převahu korunovali slepenými góly Heringa. Minutu před koncem druhé části Motyčka vyslal přihrávkou přes půl hřiště Heringa do samostatného úniku, a ten si i ve druhém zápase připsal hattrick. V úvodu třetí periody se Spartě nabídla možnost dvojnásobné početní výhody. Její trenér se za stavu 0:4 rozhodl hrát vabank. Odvolal brankáře, ovšem Heringovo vyhození přes celou plochu doputovalo do opuštěné klece. Radost ze senzačního postupu už čestný úspěch domácích nezkalil.

„Do zápasu jsme šli s tím, že necháme na hřišti všechno. Jsem rád, že se kluci soustředili na hru. Měli obrovskou chuť hrát a vyhrát. Sparta hrála svoji klasickou hru na brejky, kterou jsme jim dokázali vždy překazit. Většina zápasu byla v naši režii," konstatoval nadšeně pardubický kapitán Pavel Kubeš.

Pardubice vs. Sparta celkově 9:2. Bernard Hering vs. Sparta celkově 7:2. Více o přínosu snajpra z Drážďan asi nemá cenu polemizovat.

„Bernie je určitě velkou oporou, vždyť v obou zápasech dosáhl na hattrick. Nicméně stále platí naše heslo: Jeden za všechny, všichni za jednoho. Bez tvrdé dřiny celého týmu bychom totiž v play off nebyli," tvrdí pardubický kouč Michal Tereska, kterého potěšila ještě jedna věc:
„Velké díky patří našim fanouškům, kteří nám připravili neskutečnou podporu i na stadionu soupeře. Připadali jsme si tam jako doma."