Podruhé za krátkou dobu. Po nedělním utkání, kdy Dynamo prohrálo s Kometou v prodloužení, se tyhle dva mančafty potkaly opět ve středečním kole Tipsport extraligy. Speciální zápas zažil Vít Macek, který si ve svých šestnácti letech odbyl premiéru v pardubickém dresu. Oproti poslednímu střetnutí se mezi tři tyče na východočeské straně dostal Roman Will namísto Milana Kloučka.

Pardubice vstoupily do zápasu aktivně a usídlily se ve třetině domácích, ale do vedení po deseti minutách šla Kometa. Úvodní brance, kterou zařídil z dorážky Marek Zaťovič, předcházelo vyloučení Michala Pochobradského. Následně mohl zdvojnásobit vedení Moses, ale Will stihl připravit svůj beton.

Ještě hůř mohlo být pro hosty, když do oslabení poslal svůj tým Matej Paulovič. Kometa ale nedokázala využít početní výhody a naopak ve čtyřech hráčích na ledě trestal Patrik Poulíček. Ten se na modré čáře dostal k odraženému puku a v samostatném nájezdu vymetl šibenici Kavanovy brány.

Dynamo vzápětí, konkrétně po třech minutách, dokonalo obrat, když přesilovou hru využil po teči před bránou Lukáš Sedlák.

Prvních deset minut druhé třetiny se v Brně neslo ve vyrovnaném duchu. Ani jeden z týmů si vážnější příležitost, i přes několik početních výhod, nevytvořil. Za zmínku ale stojí snaha Mateje Pauloviče z 32. minuty. Slovenský útočník po vzoru hokejistů z NHL zkusil zakončení michiganem, ale kotouč mu k jeho smůle na poslední chvíli sjel z jeho hole.

Na Spengler Cupu převzal Milan Klouček na chvíli roli jedničky.
Kdybych měl číst příspěvky fanoušků, tak bych se z toho zbláznil, povídá Klouček

Druhá desetiminutovka však byla již pro oko pardubického diváka zajímavější. Dynamo totiž během 12 vteřin šlo do dvoubrankového vedení. Jako první se prosadil v čase 32:08 Peter Čerešňák, který rozvlnil síť dělovkou od modré. Na něj hned vzápětí navázal kapitán Lukáš Sedlák, když dokázal využít chyby brněnských obránců a střelou pod horní tyč poslal Jana Kavana na střídačku. Netrvalo dlouho a pardubická lavička si mohla zazpívat známý popěvek z písně Pátá. Jako správný vůdce "kapely" se ukázal Lukáš Sedlák, který si připsal třetí branku v zápase a oslavil tak hattrick.

Zdroj: DENÍK/Jakub Vítek

Poslední dějství základní hrací doby nezačalo pro hosty dobře, jelikož Brno třech minutách hry snížilo na rozdíl dvou gólů. Jiskru naděje pro domácí tým vykřesal Daniel Gazda. Po této brance byla do Brna vlita nová  krev, ale pomyslnou transfuzi utnul Jan Mandát, který objel Lukešovu klec a zasunul puk za jeho záda. Odplata však na druhé straně přišla vzápětí, když se v přesilové hře trefil Jakub Flek. Pro hosty vše vypadalo růžově, ale hra se pro ně náhle začala dramatizovat. Snížení na rozdíl dvou branek totiž zařídil solo akcí Kristián Pospíšil, který se prokličkoval až do předbrankového prostoru, odkud zakončil a kata Pardubic z minulého utkání brzy následoval Daniel Gazda, který rozvlnil síť Willovy brány od modré čáry.

Drama se v závěru poslední třetiny základní hrací doby změnilo spíše na horror pro Východočechy. Kometa totiž šla do šesti a dvaapadesát vteřin před koncem se o vyrovnání na 6:6 postaral Tomáš Marcinko.  Díky jeho trefě tak utkání dospělo do prodloužení.

V něm se Pardubice ihned chopily puku a usídlily se ve třetině kluziště domácího celku. Ke spokojenosti východočeských fanoušků se podařilo jejim "miláčkům" skórovat a po brance Martina Kauta tak mohli oslavit dvoubodové vítězství.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 6:7 (1:2, 0:3, 5:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Zaťovič (Flek, Ščotka), 44. Gazda (Pospíšil, Ďaloga), 50. Flek (Ščotka, Kollár), 52. Pospíšil, 53. Gazda (Ščotka, Flek), 60. Gazda (Flek, Ščotka) – 15. Poulíček (Čerešňák), 18. Sedlák (Čerešňák, Kaut), 36. Čerešňák (Mandát), 36. Sedlák (Kaut, Vála), 39. Sedlák (Radil, Čerešňák), 49. Mandát, 61. Kaut (Sedlák, Košťálek). Rozhodčí: René Hradil, Jan Hribik – Pavel Blažek, Daniel Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. Diváci: 6445. HC Kometa Brno: Kavan (36. Lukeš) – Osburn, Ščotka (A), Kaňák, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, Svoboda – Flek, Cingel, Zaťovič (C) – Kohout, Marcinko (A), Pospíšil – Kratochvíl, Kollár, Kos – Moses, Holík, Okál. HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Čerešňák, Hájek, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála, Bučko – Kaut, Sedlák (C), Paulovič – Radil, Cienciala, R. Kousal (A) – Macek, Poulíček (A), Mandát – Pochobradský, A. Musil, Říčka.