Dynamo k návratu do první čtyřky (v nabídce je už „jen“ čtvrté místo) musí v dnešním posledním kole, které začíná na všech stadionech v 17:20, plnohodnotně zvítězit na ledě sestupujícího Zlína.

To ale nestačí. Zároveň Hradec Králové musí v základní hrací době zdolat, ve stále pikantním souboji Mountfieldů (ať už současných či bývalých), České Budějovice.

Situace po pětapadesáti kolech vykrystalizovala následovně. Na čtvrtou příčku vystartoval Motor. Vyšachoval ze hry Plzeň, která zaostává za Jihočechy o jediný bod, nicméně už vyčerpala všechna svá utkání. Dynamo zaostává o body dva, vlastně tři. Neboť má s Budějovicemi horší vzájemné zápasy, kdy rozhoduje až skóre.

Pardubice se udržely ve hře o přímý postup do čtvrtfinále, i když naposledy padly na nájezdy s Třincem.

„Sehráli jsme výborný zápas, bojovali jsme a vrátili se k našemu hokeji. Bohužel pořád nemůžeme překlopit misky vah na naši stranu,“ povzdechl si pardubický obránce Jan Košťálek.

Moc dobře ví, že jeho tým nemá osud ve svých rukou.

„Musíme doufat, že někdo prohraje a někdo vyhraje. Musíme jet do Zlína pro jasné tři body,“ velí Košťálek.

| Video: Youtube

Glosa Zdeňka Zamastila

Neprohrávají snad účelově…
Pardubičtí hokejisté se ocitli v prekérní situaci. Vlastní vinou. Z posledních třinácti zápasů jich prohráli hned jedenáct. Ruce nad hlavu nezvedali už osmkrát za sebou. Z luxusní třetí příčky se propadli až na šestou. Kdyby nešlo o fantasmagorii, tak by si jeden musel myslet, že pardubičtí hokejisté prohrávají schválně. Respektive účelově. V tom smyslu, že chtějí dobrovolně do předkola play off, aby dvakrát vyprodali enteria arenu. Tím by částečně vykompenzovali ekonomický propad způsobený proti covidovými opatřeními, která držela fanoušky v domácím vězení. Pokud rozvineme hypotézu dál, tak jenom blázen může takto riskovat. Chytit totiž na úvod Mladou Boleslav, Brno, Olomouc či Karlovy Vary může znamenat rychlou konečnou…