Letos by se chtěl zase posunout dál, hrát víc minut, držet si stabilní výkonnost.
Jenže boj o místo v sestavě mu komplikuje jedna věc, reprezentace. Stejně je na tom i útočník Daniel Voženílek.

Na začátku srpna byli s dvacítkou na turnaji v Calgary, příští víkend letí do Ruska, kde se Česko ve třech dnech utká s Finskem, Ruskem a Švédskem. Co to znamená? Ščotka proti Davosu odehrál první zápas, dřív naskočit nemohl. Chybět bude i v neděli proti Färjestadu. Boj o místo v sestavě se pro něj tak komplikuje. „Rozhodně je to dvousečné. Kluci, co tady jsou celou přípravu mohou odehrát dobrý zápas, ukázat se trenérovi. Já pak přiletím z reprezentace, skončím jako obránce číslo sedm, osm a pojedu do Šumperka," bojí se devatenáctiletý ofenzivní zadák, že skončí nakonec v první lize.

Ale ani na vteřinu ho nenapadne nadávat na jízdní řád národního týmu: „Je to reprezentace, ta se odmítat nemůže, pro každého hráče je čest si za ni zahrát. O místo v Pardubicích se prát ale chci," hlásí bojovně.
Proti Davosu chodil hodně na led, bylo vidět, že si ho chce trenér Miloš Říha mladší pořádně vyzkoušet.

Jednou se i porval. „Jo, to bylo fakt super," usmál se svému vystoupení se Slovákem Janem Brejčákem. „Teď vážně, žádná velká bitka to nebyla, snažil jsem se, abych hlavně žádnou ránu nekoupil. Moc jsem tomu nedal," komentoval své rohovnické klání.
Fyzické parametry má sice slušné, ale na shazování rukavic on zkrátka není.

Jeho ruce chtějí vyšívat kličky a vymýšlet nahrávky. Bít se? Radši ne. „No, moc na bitky nejsem," přiznává. Nakonec se soupeři ani nepokoušel žádnou ránu vlepit. „Nějak se to semlelo, tak jsem si říkal, že se radši nebudu ani do ničeho pouštět, ať máme přesilovku. Rozhodčí to nakonec viděl dobře a dopadlo to," nevadila mu porážka.

Urostlejšího Brejčáka prý rozhodně nevyzýval: „Asi jsem mu u mantinelu drknul loktem do hlavy, ale rozhodně v tom nebyl úmysl. On se jen nějak neudržel. Nevydýchal to," poznamenal pardubický zadák.
Jako celý tým pak litoval porážky 2:3, kterou Pardubicím připravila trefa Ambühla 42 sekund před koncem: „Zápas měl velkou kvalitu. Jen škoda toho výsledku. Šancí, abychom vyhráli, jsme měli dost a je jenom naše chyba, že to nevyšlo."
Teď už se jeho myšlenky stočí znovu směr k reprezentaci.

Má stříbro z MS do 18 let, vloni se už účastnil i šampionátu dvacetiletých, takže letos by už měl patřit mezi lídry týmu. „Díky tomu mistrovství už mám nějaké zkušenosti a vím, že bych v reprezentaci měl rozhodně předvádět něco úplně jiného než to, co na turnaji v Kanadě," sype si popel na hlavu za vystoupení, které nevyšlo celému týmu a všechna utkání prohrál.

Pardubicím bude k dispozici na poslední dva zápasy Ligy mistrů. Jenom tam už bude mít šanci si vybojovat stabilní místo mezi šesti beky.