Puzzle v pardubické kabině je komplet. Zasazen je poslední chybějící dílek. Východočeši přebírají po Třinci vládu nad českým hokejem.

Po jednoroční odmlce se znovu vydrápali na extraligový trůn. S trenérem Pavlem Hynkem, jenž zlatou euforii zažil už dvakrát (pokaždé ve Spartě), ale poprvé v roli hlavního trenéra.

Bez Dominika Haška, zato s Martinem Růžičkou či s kapitánem Petrem Koukalem, kteří s parťákem Janem Kolářem po této sezoně míří se zlatými medailemi na krku do ruského Nižněkamsku.

Červenobílá šílená radost drsně koresponduje s modrou řekou smutku.

Brno nedošlo k vytouženému konci. Venerovi bojovníci zůstali stát těsně před cílovou stanicí, kde jim definitivní stop vystavily Pardubice.

„Co nás čeká? After party!“ řvou rozesmátí vítězové.

Nepochybujte o tom, že čtvrteční noc byla nekonečná a další oslavné rejdy ještě přijdou. A že jich bude.

Pardubická kabina v útrobách Ronda se otřásá v základech. Špunty od šampaňského zběsile narážejí do zdí, kouř z doutníků dodává atmosféře zlatý nádech.

Šestý titul v klubové historii je na světě.

Sto padesát kilometrů od Brna, na Pernštýnském náměstí u Zelené brány, je už připraveno pódium pro mistry. Veselá after party začíná!

Myšlenky Komety na sedmý zápas drsně přeťala druhá třetina. Za stavu 1:1, po srovnávací trefě Jiřího Vašíčka (od příštího ročníku hráče Pardubic), se dalo o případné sobotní bitvě uvažovat. Následných dvacet minut ale rozhodlo.

Pardubice přežily brutální tlak domácích, které na zteč hnala bouřící aréna. Jenže v tu chvíli mistři udeřili.

Benák svojí první brankou po roce a čtvrt (!), ve dvojnásobné přesilovce Koukal a skvělým bekhendovým trikem Zohorna.

Kometa byla na kolenou, Pardubice se blížily slasti.

„Musíme udržet emoce na uzdě. Když se nám to povede, bude konec,“ měl v pauze jasno střelec Václav Benák.

Plán vyšel dokonale, Pardubičtí v Brně převzali mistrovský pohár, zlaté medaile a vyrazili do bouřícího domova.

Finále ČP play off hokejové Tipsport extraligy – 6. zápas:

HC Kometa Brno – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Vašíček – 7. Starý (Kolář I, Píša), 23. Benák (Buchtele), 30. Koukal (Kolář I, Sičák), 35. T. Zohorna (Bartek, Somík), 49. Kolář I (T. Zohorna).
Rozhodčí: A. Jeřábek, Šindler – Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 0:2.
Diváci: 7200 (vyprodáno).
Konečný stav série: 2:4.

Sestavy:

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – Erat, Divíšek, Jakub Svoboda – Balej, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček – Kolář I, Koukal, Starý – Semorád, Cetkovský, Rákos – Bartek, T. Zohorna, Somík – Šagát, Kousal, Buchtele, od 55. navíc Nahodil. Trenéři: Hynek a Lubina.

Hvězda zápasu: Pardubický obránce VÁCLAV BENÁK (v utkání 1+0): Víc než rok čekal na gól. Neustálého připomínání, kdy se trefí, musel mít už plné zuby. Půst ukončil v nejvhodnější moment, v šestém finále dostal „pojišťováky“ do důležitého vedení 2:1.

Moment zápasu: Nápor, který nevyšel: Kometa do druhé třetiny vlétla, během obrovského tlaku zasypala Růžičku šesti střelami, Erat pálil do břevna, Pardubice nevěděly, kde jim hlava stojí. Nápor ale uťala gólová dělovka Benáka. Brno se už do takového tlaku nedostalo.