Po domácí prohře s Libercem oznámil většinový majitel Dynama Petr Dědek další změnu v pardubickém kádru. "Máme do branky posilu z NHL. Na hostování přijde Dan Vladař a pomůže nám do konce roku," uvedl na twitteru.

Třiadvacetiletý Vladař, který hokejově vyrůstal na Kladně, působí v zámoří již od roku 2015. V minulé sezoně nastupoval především za Providence Bruins v AHL. Během play-off NHL pak jednou nastoupil za Boston Bruins.

Nyní se chystá na premiérové extraligové angažmá. "Na základě vývoje začátku sezony a zranění Milana Kloučka v zápase proti Třinci, byť nebylo naštěstí nijak vážné, jsme se rozhodli doplnit brankářský tým. Jednání s Bostonem byla velice rychlá," řekl na klubovém webu sportovní ředitel Dušan Salfický.

Vladař, jenž dříve chytal za Česko na juniorském světovém šampionátu, tak doplní pardubickou dvojici Pavel Kantor a Milan Klouček. "Dan patří k velice talentovaným gólmanům, což potvrdil v loňské sezoně AHL. Jeho angažování nám pomůže rozložit velkou zápasovou zátěž, která nás v následujícím období čeká," doplnil Salfický.

Příští utkání čeká na Pardubice v pátek, kdy v domácí aréně nastoupí proti Litvínovu.