Poslední tým extraligové tabulky hlásí další posilu. Z Mladé Boleslavi se na východ Čech stěhuje kapitán Středočechů Michal Vondrka. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Michala získat do konce sezony. Jedná se o komplexního a velmi zkušeného hokejistu, který nám pomůže v závěrečných utkáních extraligy,” řekl Dušan Salfický, člen představenstva hokejového klubu.

Sedmatřicetiletý hokejista hrál v Mladé Boleslavi i v předchozí sezoně, předtím strávil tři ročníky v Chomutově. Zkušený útočník odehrál dříve řadu sezon i v pražské Slavii, s níž vybojoval mistrovský titul. S reprezentací získal bronzovou medaili na mistrovství světa v roce 2012.

„Michal má spoustu zkušeností, které se nám budou v závěru sezony určitě hodit. Počítáme s ním na přesilové hry a věříme, že nám pomůže s produktivním útokem,” uvedl k příchodu útočníka hlavní trenér Milan Razým.

Zajímavé jsou i okolnosti Vondrkova příchodu. Klub uvedl, že se dohodl na nové marketingové spolupráci se společnostmi Petra Dědka. „Výše plnění odpovídá kontraktu útočníka Vondrky," stojí v prohlášení na webu Dynama. Právě Dědek se uchází o pozici strategického partnera a nového akcionáře hokejového klubu. 

Vondrka, jenž nastupoval tři sezony i v KHL v barvách Slovanu Bratislava, bude připraven již na nedělní zápas. „Michal se zítra před ranním tréninkem připojí k týmu a bude zařazen do sestavy proti Spartě,” doplnil Salfický. Zápas Sparta - Pardubice začíná v 16 hodin.