Výhra nad Davosem 7:4, porážka od Lausanne 1:3 a nedohraný zápas s druholigovým Ajoie. S takovou se Pardubice vrátily ze třízápasového turné po Švýcarsku.

Poslední duel v Porrentrury se hrál jenom dvacet minut. Víc ani nemělo smysl.

Teplota v hale vystoupala až na 29 stupňů, z ledu se stávala břečka a dění na ploše spíš připomínalo vodní pólo. Kluby se tak dohodly, že se zápas odpíská po první třetině za stavu 1:1. „V hale bylo ohromné vedro, už na rozcvičce byl led velmi nekvalitní. Během první třetiny se z něj stala jedna velká louže a měli jsme obavy z toho, aby si kluci nepřivodili nějaká zranění. Za chvíli nám začíná Liga mistrů a bylo by to zbytečné," komentoval brzký konec zápasu asistent trenéra Václav Baďouček.

První dva zápasy švýcarské mise trenérům ukázaly víc.

Pardubice se poprvé v sezoně představily v nejsilnější sestavě.

Trenéři na led konečně vypustili Petra Čáslavu i nový první útok ve složení Petr Sýkora – Tomáš Rolinek – Jan Starý. „Souboje s Davosem a Lausanne přinesly vynikající hokej ve vysokém tempu se spoustou osobních soubojů. Oba soupeři nás prověřili, oba zápasy byly pro nás velmi přínosné," pochvaloval si Baďouček.

První kvůli tomu, že si hráči zastříleli, druhý, protože odkryl nedostatky. „Když se povede hrát to, co mužstvu ordinujeme, mohlo by to vést k úspěchům. S Davosem to vyšlo a tahle teze se potvrdila i proti Lausanne, nehráli jsme tak, jak jsme chtěli a porazilo nás," dodal Baďouček.

Útočník Petr Sýkora odehrál za Davos 4 sezony, byl zvědavý, na kolik známých natrefí, ale nakonec charismatický kouč Arno Del Curto přivezl hodně mladý tým. „Moc hráčů jsem neznal, co vím, tak mu jich chybělo asi čtrnáct," řekl pardubický střelec.

Na to, že zápasy pro něj postupně začínají, má slušnou formu. Davosu vstřelil dva góly, jeden přidal proti Lausanne. „Po pauze je to vždycky docela obtížné, ale na to, že jsme hráli první utkání, to bylo dobré," komentoval vystoupení, kde jeho trojka s Rolinkem a Starým zařídila tři góly. „Oba jsou skvělí hráči, mají toho hodně za sebou. Ale jak to bude dohromady fungovat? Na takové hodnocení je zatím strašně brzy," drží se při zemi Sýkora.

Po příjezdu ze Švýcarska dostali hokejisté na tři dny volno a sejdou se až v neděli večer, odkdy se pomalu začnou chystat na první zápas v Lize mistrů. Příští sobotu totiž dorazí stará známá návštěva ze Švýcarska. Davos.

„Ceníme si, že jsme ho teď porazili, ale nepřeceňoval bych to. Naše reálné možnosti se ukáží až v Lize mistrů, kde bude každý hrát už v té nejsilnější sestavě," upozorňuje obránce Martin Štajnoch. Speciálně na něj bude švýcarský kouč Del Curto své hráče upozorňovat. Slovenský bek dal jeho celku dva góly.