Na začátku týdne, v němž Dynamo má odehrát tři zápasy, byla nařízena karanténa celé kabiny. Může za to právě epidemie střevní chřipky. "Je to pro nás velmi nepříjemné. Během noci na dnešek se u většiny hráčů začaly objevovat příznaky, ráno náš klubový lékař vyhlásil několikadenní karanténu celé kabiny," potvrdil sportovní manažer Jaromír Kverka.

Drtivá většina základního kádru je mimo hru, hovoří se až o 14 hokejistech, proto klub požádal soupeře o přeložení utkání. Energie ovšem odmítla, hrát se dnes bude.

"Snažili jsme se to vyřešit dohodou se soupeřem o přeložení utkání, což je běžný postup. Vary nám bohužel odmítly vyjít vstříc, a proto musíme tým na dnešní zápas poskládat z juniorů. K tomuto přistupujeme především proto, že nám záleží na zdraví našich hráčů. Jednání vedení karlovarské Energie mi přijde nevstřícné, protože je běžné, že se v takové to situaci snaží soupeři najít sportovní řešení," prohlásil Kverka.

Pardubice tak do utkání 15. kola extraligy musí nasadit juniorský tým. Ten měl původně hrát zápas s Hradcem Králové. "To celou věc původně komplikovalo. Tímto bych chtěl poděkovat vedení Hradce, které souhlasilo s přeložením zápasu juniorů," doplnil Kverka.

Zápas Karlovy Vary – Pardubice, do něhož Dynamo nastoupí s juniory, začíná dnes v 17.30 hodin.