Marná sláva, pardubický útočník s jedenáctkou na zádech je hokejový maestro. Něco podobného, jakokdyby měl zpěvák Mick Jagger vůli Karla Gotta, hlas silný jako Luciano Pavarotti a játra abstinenta. Prostě kombinace, nad kterou není.

DAVID KREJČÍ  vyhrává důležitá vhazování, je mistrem utajené přihrávky, perfektně dovede odebírat puky a navíc umí střílet góly. Ve středu nasázel Chomutovu hattrick a přispěl k výhře 5:0. „Dali jsme čtyři góly v přesilovkách, dařilo se nám hrát dobře dozadu a Růža navíc vychytal nulu. Celkový pocit je dobrý. Jenom musíme tyhle věci dělat pořád, je potřeba vyhrát pár zápasů po sobě, ne to pořád střídat." Moc dobře ví, že body musí Pardubice potvrdit už v pátek v Plzni.

Byl tohle výkon, který Pardubice konečně nastartuje?
Spoléháme, že nás nakopne každý vyhraný zápas. V Třinci se to nestalo. Teď máme do reprezentační pauzy ještě dva zápasy s kvalitními soupeři. Vím, že to nebude jednoduché, ale potřebujeme urvat  další body.

Čekalo se, že s vámi, Hemským a Kindlem budou Pardubice v tabulce výš. Je to rozčarování, že se spíš rvete o desítku než o špičku?
Za výhru se tady dávají tři body. Věřím, že horší to být už nemůže a půjdeme jenom nahoru. Stačí vyhrát pár zápasů a budeme výš. Navíc nejde o to, abychom byli první po základní části, ale abychom byli v play off. Já i ostatní kluci máme zkušenosti, že ten, kdo vyhraje ligu, nemusí nutně slavit i titul. V play off se může stát cokoliv.

O startu NHL se pořád mluví, ale povolávací rozkaz z Ameriky ještě nepřišel. Nejste nervózní?
Ne, žádná nervozita. Doufám, že tam dají něco dohromady a pár zápasů v NHL ještě stihneme.

Věříte tedy, že se začne?
Samozřejmě, rád bych se do Ameriky zase na chvíli podíval. Zatím k tomu víc neřeknu. Vím, že probíhá teď po nocích  ještě nějaké jednání, tak uvidíme, co z toho vznikne. (ry)