Deset výher v základní hrací době, jedna porážka až v prodloužení s Mountfieldem. Pohled do statistik je výmluvný – RI Okna jsou nejúspěšnějším celkem na svém ledě v celé extralize. Ze Zlína se letos body holt nevozí… V pátek jedou na Zimní stadion Luďka Čajky poškádlit štěstí hokejisté pardubického Moelleru. Pozmění zavedené pořádky? Zápas 24. kola začíná v 17 hodin.
Kdo by to před startem ročníku řekl, že Venerovi válečníci budou doma tak dominovat? Určitě málokdo, ale Zlín ve své hale přemohl už mistrovskou Slavii, lídra extraligy z Vítkovic i třeba Strakovu plzeňskou armádu.

„Doma hrají hodně aktivně, agresivně a mají výborné přesilovky. Tohle jsou atributy, které jejich hru charakterizují. V zakončení mají šikovné a důrazné hráče, jako je Balaštík, Köhler a Leška, který dal třeba v minulém zápase hattrick. To je dělá silným a nebezpečným mužstvem,“ míní pardubický trenér Václav Sýkora, ale jedním dechem dodává: „Jejich bilancí se netrápíme. Chceme být úspěšní a ze zápasu získat co nejvíce bodů. Rádi bychom trošičku vylepšili naši po přestávkovou bilanci.“

Pardubice po Karjala Cupu dvakrát prohrály v nastavení (s Mladou Boleslaví a Vítkovicemi) a získaly pouhé dva body. Sýkora vidí příčinu především v přesilových hrách, které se jeho svěřencům vůbec nedařily. Třeba proti Slezanům jich měli osm, ale gól v nich neslavili. „Potřebujeme změnit celkové pojetí a samotnou filozofii přesilovek. V týdnu jsme se o tom bavili, řešili jsme to a nacvičovali,“ řekl kouč, jenž bude moci počítat s uzdraveným obráncem Čáslavou a bijcem Cetkovským.

Dnešní zápas – to je mimo jiné souboj přesilovkových střelců. Pardubický Jan Starý vede pořadí v celé extralize, když se v početní výhodě trefil devětkrát! Na straně Beranů dominuje Bedřich Köhler, který má na pažbě šest přesilovkových zářezů, a v tabulce je pátý.