Po náročné minulé sezoně si doma odpočinul a začal se připravovat na nový ročník. Pětadvacetiletý brankář BRANDON MAXWELL, jenž s Pardubicemi podepsal novou víceletou smlouvu, je po příletu ze zámoří zpět na východě Čech.

„Jsem natěšený na novou sezonu. Zkrátka věřím, že nás čeká úspěšný ročník a to mě žene dopředu," hlásí Brandon Maxwell z pardubické kabiny, kde se dnes potká s ostatními spoluhráči. Brankář se těší i na návštěvu Hokejové školy Dynama, která v Pardubicích momentálně probíhá.

Jak jste doma po minulé sezoně odpočíval?
Lehnul jsem si na gauč a užíval volno. Díval jsem se na televizi, byl s přítelkyní. Ale také jsem tvrdě pracoval, abych se vrátil ještě lepší a silnější. Chci se neustále zlepšovat, makal jsem se svým fantastickým trenérem. Pracoval jsem na fyzičce, hodně jsem posiloval. Věřím, že se to projeví na mé výkonnosti v nové sezoně.

Po příjezdu je vidět, že jste načerpal pozitivní energii…
Něco na tom bude. Pokud se podíváte, jak se tým během léta posílil, nemůžete myslet jinak. I za mořem jsem neustále sledoval novinky a všechna videa z tréninků. Ze všeho mám skvělý pocit. Kluci pracovali opravdu velmi tvrdě, proto jsem takto naladěný a natěšený na novou sezonu. Zkrátka věřím, že nás čeká úspěšný ročník a to mě žene dopředu.

A hned jste se pustil do tréninku…
Já musím každý den dělat cokoliv, abych se zlepšoval, takový jsem já. Všichni přece máme očekávání od nové sezony. Podívejme se na Liberec, předloni přežil play out a pak snad nejlepší sezona historie klubu, možná i extraligy. Neříkám, že nás čeká podobný vzestup, ale proč se o něj nepokusit.

Nebudete jediným hráčem ze zámoří. Jak vnímáte příchody dalších hokejistů?
Je fajn, že tu nebudu sám, to mě těší. Nick Schaus je tvrdý obránce, kterého v týmu potřebujeme. Dokáže pokrýt hráče a zároveň je aktivní směrem dopředu, zdobí jej kvalitní střela. V létě jsem se s ním bavil, moc se do Pardubic těší. Justin Hodgman je dříč, věřím, že i on přesvědčí o svých kvalitách. Ne nadarmo hrál Kontinentální hokejovou ligu, nakoukl i do NHL. Oba jsou opravdovými posilami, každý přinese něco odlišného ale zároveň užitečného pro náš tým.

Pomůžete novým hráčům s aklimatizací v novém prostředí?
S oběma jsem již mluvil před podpisy smluv, hovořili jsme spolu o organizaci Dynama. Měl jsem jen slova chvály, všechno perfektně funguje. I město je velmi příjemné, nezapomněl jsem ani na fantastické fanoušky, kteří za námi celou sezonu stáli a přišlo jich přes deset tisíc na několik utkání, i trenéra, jenž nás svědomitě připravuje na každé utkání. Oba se sem těší.

Brzy se znovu objevíte na ledě. Vyhlížíte už chytání střel?
I proto jsem se vrátil takhle brzy, abych mohl co nejdříve na led. Chci soutěžit, chytat nájezdy a užívat si hru jménem lední hokej. Trenér Draisaitl pro nás má určitě připravené skvělé tréninky.

A od srpna naskočíte do přípravnách zápasů. Co říkáte protivníkům Pardubic?
Žádné utkání nebude jednoduché, všechna nás skvěle prověří a moc se na ně těším. V Hradci Králové nás čekají soupeři z KHL a derby, na které zavítají určitě v hojném počtu i naši fanoušci. Pak vyzveme Adler Mannheim, to bude taky vynikající prověrka. A Liga mistrů? Švédský mistr a loňský vítěz této soutěže, pak německý vicemistr. Víte, každý sportovec chce porazit silného protivníka a ukázat, že je lepší. A my uděláme všechno pro to, abychom z této těžké skupiny Champions League postoupili a přivedli do Pardubic play off této prestižní evropské soutěže. Každá taková zkušenost se nám všem může hodit.

(jh, tr)