Revoluce! Čistka! A pěkně z gruntu. 
V hokejových Pardubicích bouchli do stolu. Takhle už tedy ne!

Z vrcholné pozice generálního manažera akcionáři vymetli fanoušky nenáviděného Ondřeje Šebka.

Své věci si včera před polednem sbalila také trenérská dvojice Miloš Říha mladší – Václav Baďouček, která u týmu vydržela pouhých devět kol, během nichž vyhrála jen třikrát, což zatím stačí jen na 11. místo v extralize.
Křeslo GM obsadil Pavel Rohlík, tahat áčko z bryndy bude sehraná dvojka trenérských „zajíců" Richard Král a Marek Zadina.

„Na základě výsledků v této i minulých sezonách jsme se dohodli na zásadních změnách ve struktuře klubu. Nechceme vidět sesun do průměru extraligy," svraštil obočí na mimořádné tiskové konferenci majitel klubu Roman Šmidberský.
Končí tak více než tříletá vláda Ondřeje Šebka, který po zisku titulu v roce 2012 nastoupil místo Zbyňka Kusého.

Pardubice ale pod ním nevzkvétaly. Ba právě naopak.

Zejména sportovní cíle se nedařilo naplňovat, k tomu přispělo i několik špatných manažerských rozhodnutí. Na přímou otázku Deníku, jak Šmidberský hodnotí Šebkovo tříleté angažmá, odpověděl následovně: „Došlo k určité debordelizaci některých věcí, které tady historicky vznikly. Nechceme však, aby Pardubice patřily k průměru. Tři roky to k tomu spělo, a proto dochází ke změně."
Šebka střídá Pavel Rohlík. Překvapivé jméno.

Z dob aktivní kariéry má titul se Vsetínem, v Pardubicích hrával, u áčka byl v pozici asistenta a kondičního trenéra. Teď měl na starosti mládež.

„Před dvěma roky se vrátil do klubu a nastavil systém tak, že se mládež vrátila mezi tuzemskou špičku. Máme 23 mládežníků v reprezentačních výběrech. Ukázal své manažerské a organizační dovednosti. Pavel je obrovský patriot, má smysl pro detail a vyžaduje pevnou disciplínu," vypočítal Rohlíkovy přednosti Šmidberský.

Během majitelovy pochvalné řeči nehnul nový GM ani brvou. Sebevědomí mu nechybí. A chystá spustit nový model fungování hlavního týmu. Přesně po vzoru NHL.

„Generální manažer se sportovním manažerem postaví tým a najmou si trenéra. Takhle to chceme dělat," zapáleně říká. „V minulosti odcházelo mnoho pardubických talentů. Tomu chci zamezit. Cílem je donutit trenéry, aby hráli s odchovanci klubu," řekl.
Včerejším dnem začala nová éra pardubického hokeje. Bez Ondřeje Šebka, za to s novým generálním manažerem Pavlem Rohlíkem.