Tak  už teď? Pardubice zkoušejí všechno možné, aby bídné extraligové období poslaly do háje.

Čtyři porážky z posledních pěti zápasů děsí. Děsí i blížící se chvost tabulky. Náskok „pojišťováků" na předposlední České Budějovice činí pouhé tři body, alarm řve naplno.
Před nadcházejícím dvojzápasem se Zlínem a v Třinci se tým zavře v Hrobicích. Po čtvrtečním tréninku nastoupí na soustředění. „Všichni víme, jak na tom jsme, čekají nás těžké zápasy. Musíme se na ně maximálně zkoncentrovat, abychom uspěli," vysvětluje pro klubový web trenér Mojmír Trličík, proč chce mít hráče pohromadě.
Plánuje, že „na báze" bude příležitost promluvit hráčům do duše: „Budeme mít prostor pro pohovory s týmem i celými pětkami. Všem nám jde o to, abychom podali maximální výkon."

Do Třince tým odcestuje už v sobotu. „Chceme tak mužstvu vytvořit naprosto ideální podmínky, děláme všechno pro to, abychom se zlepšili," chce Trličík spícího mistra konečně probrat.

V úterý se hráči po jednodenním volnu sešli znovu na ledě, trenér by se do pátku chtěl věnovat hlavně nácviku přesilových her. „Je nutné při nich střílet a nepřehrávat situace. Jedině ze střel a dorážek padají branky," říká. Naposledy proti Spartě bylo jeho mužstvo při početních výhodách úplně jalové a dokonce jeden gól inkasovalo.
Na úterním tréninku měl Trličík o gólmana navíc. Vedle tradičního tandemu Martin Růžička, Dušan Salfický natáhl výstroj i slovenský brankář Ján Lašák, kterého ze svých služeb uvolnil 22. listopadu Chabarovsk. Ještě včera odpoledne platilo, že Pardubice se svou bývalou jedničkou jednaly.