Pardubický kádr zaznamenal před sezonou řadu změn. A to ještě i několik hodin před prvním zápasem. V týdnu se Corey Locke, s nímž Dynamo počítalo na post druhého centra, rozhodl ukončit profesionální kariéru a Pardubice opustil.

Nyní již zase pardubické vedení oznámilo jeden zajímavý příchod. Na východ Čech míří švédský útočník Johan Harju. Do Pardubic se stěhuje ze švédského klubu Lulea.

„Jsem moc rád, že přichází dobře vybavený bruslař s kvalitní střelou, který bude díky svým fyzickým parametrům silný nejen na puku, ale i na brankovišti,“ uvedl generální ředitel Martin Sýkora.

Třiatřicetiletý útočník má ve sbírce dvě bronzové medaile z mistrovství světa v letech 2009 a 2010. V NHL odehrál 10 zápasů za Tampu Bay.

V pátek už Dynamo vstoupí do nového ročníku. „Všechna mužstva jsou plná elánu a sil, všichni chtějí vyhrávat hned na začátku. Připravovali jsme se na první utkání velmi zodpovědně,“ řekl hlavní trenér Ladislav Lubina. Kvůli trestu, který dostal ještě v KHL, bude scházet Jakub Štěpánek. V brance Dynama tak začne Ondřej Kacetl.

Speciální příloha o Dynamu a startu Tipsport extraligy vyjde v tištěném vydání Pardubického deníku v pátek 13. září.