„Mise je splněna. Když mě Dušan Salfický oslovil, měl jediný cíl. Zachránit extraligu – a to se povedlo," hlásil pardubický trenér Miloš Holaň.
I na něm byla znát obrovská úleva, že Pardubice zůstávají klubem, který z nejvyšší hokejové soutěže nikdy nesestoupil.

„Můžete vykládat, co chcete, ale kdo baráž nezažije, tak absolutně neví, o čem to je. Hráči už ničím podobným nebudou chtít projít," řekl Holaň.

Jihlava již měla jistý postup, v Pardubicích nasadila poprvé v baráži do branky Jana Brože. „Přijeli jsme v trochu okleštěné sestavě, ale hráči, kteří dostali prostor, nezklamali," uvedl František Zeman, asistent trenéra Dukly.

„Začali jsme velice aktivně a šli jsme do vedení 2:0. Nepochopitelně nás zabrzdil gól Jihlavy, ale ukopali jsme to," dodal Holaň.

Pardubický kouč děkoval divákům, realizačnímu týmu a především hráčům. Věděl, že nejvíce vytěžovaní hokejisté si sáhli na dno. „Počítal jsem, že někteří hráči mohou mít za sezonu v nohách až 78 zápasů, což je neskutečná porce."

Vyprodaná Tipsport arena si mohla užít vydařenou rozlučku. „To, že jsme pro město Pardubice udrželi extraligu, je i vaše zásluha. Díky moc za vaši podporu," burácel do mikrofonu před zaplněnými ochozy kapitán Tomáš Rolinek.