HC Olomuc - HC Dynamo Pardubice 1:5 (1:1, 0:1, 0:3).

Branky: 9. Rašner (Navrátil) – 11. Vála (Kaut, A. Musil), 29. Sedlák (T. Dvořák), 43. Vála (Kolář, Hyka), 57. Vála (Vondráček, Zohorna), 58. Kaut (A. Musil). Rozhodčí: Kika, Cabák – Axman, Blažek. HC Olomouc: Sedláček (Konrád) – Rašner, Ondrušek (C), Řezníček, Sirota, Rutar, Švrček, Mareš – Orsava, Nahodil (A), Káňa – Bambula, Knotek (A), Kunc – Navrátil, Anděl, Plášek ml. – P. Musil, Macuh, Kusko. HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Hrádek, Vála, Kolář – Říčka, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček – Paulovič.

Do sestavy se po pauze vrátil Patrik Poulíček. On a jeho spoluhráči se museli v Olomouci bránit hned od úvodních minut, jelikož Kunc pořádně prověřil Romana Willa. Domácí hokejisté pokračovali v aktivním pojetí hry, což vyústilo až v jejich úvodní branku. Tu zaznamenal Alex Rašner, když z mezikruží dobře využil přihrávku Navrátila - 1:0. Pardubice se ale nenechaly zahanbit. Ondřej Vála poslal od modré dělovku a Sedláček byl na ní krátký - 1:1. Dynamo nadále přebralo otěže, ale výraznější šanci si již nepřipsalo a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé části mohl hosty poslat do vedení Říčka, ale z blízka minul olomouckou svatyni. Netrvalo dlouho, konkrétně necelé čtyři minuty a Dynamo šlo do těsného vedení. Sraženou střelu Dvořáka našel nejlépe kapitán Lukáš Sedlák, který si následně se zakončením nedělal těžkou hlavu a trefil prázdné místo Sedláčkovy brány. Vedení mohl zvýšit ještě Cienciala, ale domácí strážce svatyně skvělým zákrokem lapačkou zastavil střelu pardubického útočníka.

S brankami se však roztrhl pytel ve třetí části a hlavní roli sehrál obránce Ondřej Vála. Ten nejprve přidal svoji druhou branku v zápase hned v úvodu třetího dějství, když trefil díky šťastnému odrazu volný prostor mezi betony Sedláčka. Čepice na led mohli diváci házet v 57. minutě, kdy pardubický obránce si dobruslil pro první kariérní hattrick po střele z mezikruží. Písnička Pátá poté zazněla z úst Martina Kauta, který dokonal vítězství 5:1 na ledě Olomouce.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že k vidění bylo bojovné utkání. Inkasovaný gól s námi na začátku maličko zacloumal, ale hráči byli trpěliví, plnili to, co jsme si před zápasem řekli a díky tomu se nám podařilo utkání otočit. Zlom bych viděl v momentě, kdy jsme odskočili na 3:1. Řekl bych, že tým hrál od 1. do 60. minuty skvěle. Jsme rádi za tři body, které nás stály hodně sil, a nepřeceňujeme konečný výsledek 5:1, protože bych řekl, že to byl vyrovnaný duel.“

Zdroj: Youtube