Co bylo příčinou nevydařené generálky? „V úvodu jsme měli velký tlak a dvě tutovky. Nedali jsme gól. Nechápu, co se pak stalo. Snad to byl jen zlý sen. Každopádně jsme dostali tvrdou facku,“ uvedl pardubický trenér Miloš Holaň.

Během první třetiny inkasovali Pardubičtí pět branek. „Soupeř poprvé ujel a vstřelil gól, nám se ještě podařilo vyrovnat. A pak? Dostali jsme dva slepené góly. Nevím, jestli nám chyběla sebedůvěra, byli jsme rozhození. Začalo nám to tam padat, to bylo špatné,“ popisoval útočník Jan Mandát, který vstřelil druhý gól Pardubic. 

„Taky jsme měli šance, je to někdy o štěstí. Pak samozřejmě náš nedůraz, je to vždy více věcí dohromady. Bohužel to takhle dopadlo,“ dodal jeden z nových hokejistů v pardubickém kádru.

Dynamo nenavázalo na předchozí duel, v němž zdolalo pražskou Spartu. „Ten vypadal úplně jinak. Tentokrát jsme přijeli jako výletníci, co si jdou zahrát hokej. Prohrálo celé mužstvo, vyžrali jsme si to doufám naplno,“ poznamenal hlavní trenér.

Co následovalo? Hned po zápase trenérova řeč směrem k týmu v kabině. „Udělal jsem tlustou čáru, a doufám, že naposledy, i když situace si ještě probereme na videu. Od pondělí pojedeme naostro a se zadkem dole,“ vzkázal.

Výstup z přípravy? Dynamo vyhrálo jen dvakrát, nad Vladivostokem a Spartou. „Výsledkově jsme neměli dobré zápasy, ale herně to nebylo tak tragické. Dostala příležitost řada hráčů, nikdy jsme prakticky nehráli v takové sestavě, jak půjdeme do extraligy. Naším největším problémem je proměňování brankových příležitostí,“ konstatoval hlavní trenér Holaň.

Po pátečním tréninku dostal tým na víkend volno. Na začátku nového týdne se opět začne připravovat na úvodní zápas. Již v pátek Dynamo zahájí sezonu proti Vítkovicím. „Taková facka je lepší teď než za týden. V pondělí přijdeme natěšení do kabiny a budeme makat. Teď je před námi jen páteční zápas,“ řekl Mandát.