„Jsem rád, že zde mohu pokračovat a na novou sezonu v Pardubicích se moc těším,“ uvedl Lubina. „Čtrnáct dní jsem byl u bazénu, ale i u povalování u něj člověk myslí pouze na hokej. V hlavě se mi honily nové věci do sezony,“ prozradil Lubina, jak odpočíval po sezoně.

Přípravy na nový ročník jsou v plném proudu. Ve spolupráci s novým sportovním manažerem Jaromírem Kverkou. V těchto dnech se řeší nejen hráčský kádr, ale i obsazení dalších postů v realizačním týmu. Potvrzen byl zatím jen Lubina.

Jasno už je o začátku letní přípravy. Ta odstartuje v pondělí 20. května. „Základní věci jsou dané a naplánované. Letní příprava bude končit v polovině července,“ řekl Lubina s tím, že jeho součástí bude i soustředění.

„Letos máme předjednané soustředění v Bedřichově, už jako hráč jsem tam jezdil rád. Byl jsem tam i jako trenér, Bedřichov skýtá výborné možnosti pro hrubou přípravu,“ poznamenal pardubický trenér.

Co chystá pro letní přípravu? „V úvodu maximálně zapracujeme na obecné vytrvalosti, poté půjdeme více do kvality a intenzity. Budu se snažit letní přípravu nachystat tak, aby byla pestrá. Je třeba, aby hráče bavila a lépe snášeli dřinu,“ uvedl Lubina.