LIGA MISTRŮ V PARDUBICÍCH

PÁTEK (17.30): Pardubice – Linköping (první zápas 2:1 pro Linköping). Tahák pro diváky: 
S Linköpingem přijede i Jakub Vrána, nejtalentovanější český hráč současnosti. Podepsal ho Washington, on ale zůstává ještě ve Švédsku.

NEDĚLE (17.30): Pardubice – TPS Tusku (první zápas 2:1 pro Turku). Tahák pro diváky: 
V Pardubicích si zahraje jako soupeř jejich bývalý obránce 
Jakub Nakládal.

Hokejovou Ligu mistrů začaly Pardubice dvěma těsnými porážkami ve Skandinávii.

Oplátka se peče! Dnes a v neděli přichází chvíle, kdy budou mít zálusk dát Linköpingu i Turku za uši.

„Připravujeme se pečlivě. Přivezli jsme si dvě těsné porážky 1:2 a teď jim to budeme chtít vrátit," plánuje hlavní trenér Zdeněk Venera. „Věřím, že i herní projev z naší strany už bude dobrý," dodal.

Týden před startem extraligy jeho tým ale stále trápí zdravotní patálie. „Marodka pořád bohužel není vyprázdněna. Kromě dlouhodobě zraněných Rado Somíka s Liborem Pivkem zalehl s teplotami Rado Tybor, po operaci lokte je Jiří Půhoný a mimo bude šest týdnů. Ligu mistrů navíc nemůže hrát Honza Starý. Ale nevadí, od toho máme ostatní hráče, aby je nahradili," dá Venera příležitost jiným útočníkům.

Třeba Patriku Poulíčkovi. Jedenadvacetiletý útočník by měl sezonu začít v prvoligovém Prostějově. Teď ovšem dostane šanci ve druhém útoku s Lukášem Radilem a Tomášem Marcinkem. Co kdyby Linköpingu nasypal hattrick a trenérovi zamotal hlavu? Nad takovým scénářem se jenom usměje: „To nevím, jestli by to tak dopadlo. Rado Tybor je nemocný, do sestavy se určitě vrátí."

Sám je smířen, že si spíš bude zvykat na dospělý hokej v Prostějově. „Kdybych tam zůstal celou sezonu, mohlo by mi to i pomoci, na ledě bych měl strávit víc času, než kdybych zůstal tady. První ligu beru jako přínos," říká rázně.

Každopádně v Lize mistrů se chce ukázat: „Dostal jsem šanci a budu se snažit ji využít, zápas odmakám," dodává Poulíček.
Poslední velký test před startem extraligy začíná…

Špaček se těší na Vránu, parťáka z osmnáctky

Táhnul puky, na tréninku zůstal jasně poslední. Přidával si střelbu, zkoušel svoje kejkle s hokejkou.

Po operaci srdce pardubický útočník MICHAEL ŠPAČEK (17) zvládl už dva zápasy proti Prostějovu a Spartě. O víkendu si zahraje už i Ligu mistrů. Je naplno připraven do akce!

Těší se na spoluhráče z reprezentace? Jak mu to jde v sestavě s Kolářem? Rozhovor @Pavla Ryšavého s Michaelem Špačkem najdete v pátečním vydání východočeských Deníků na straně 24.