Procházka nešetrně zastavil rozjetého slovenského útočníka v závěru druhé třetiny úterního zápasu v Pardubicích, když ho zasáhl kolenem na koleno. Sám inkasoval trest na pět minut a do konce utkání, ale do kabin musel za pomoci spoluhráčů předčasně i Somík.

Na Západočechy bez Somíka?

Ostrá kritika do vlastních řad po vyhraném zápase? Věc, která se moc často nevidí.
Pavel Hynek, trenér pardubických hokejistů, se ale do svých svěřenců po úterním vítězství nad Kladnem 3:2 docela obul. „Jsou to šťastné tři body po špatném výkonu. Jsem zklamaný z naší předvedené hry,“ rozčiloval se po zápase.

Pardubice promrhaly několik dobrých příležitostí, jenom útočník Jan Kolář třikrát napálil tyč a nakonec mohly klidně prohrát. Ve třetí třetině promarnilo několik tutovek i Kladno.

Tři body trefil Východočechům až obránce Vladimír Sičák, deset sekund před koncem zápasu. „Díky tomu, že soupeř nestačil vystřídat, uvařili jsme ho a dali vítězný gól. Těšit nás ale mohou jenom ty tři body, výkon nikoli,“ poznamenal naštvaný Hynek.

Plnou hlavu starostí měl i kolem zdravotního stavu Radovana Somíka. Toho na konci druhé třetiny trefil kladenský Libor Procházka do kolena a útočník se na ledě už neobjevil. Procházka už ovšem také ne. Dostal trest na pět minut plus do konce utkání. „Neřekl bych, že šlo o hrubý faul,“ hájil svého beka hned po zápase kladenský trenér Jiří Kopecký. „Pohyb kolenem tam nebyl. Řekl bych, že to byl faul na dvě minuty,“ prohlásil. Pardubice ale po zhlédnutí záznamu budou pro Procházku požadovat ještě dodatečný trest.

Bezprostředně po utkání to vypadalo, že minimálně do pátečního zápasu proti Karlovým Varům, který začíná od 18.10, slovenský technik nezasáhne. Západočeši jsou sice předposlední, ale mohutně posilovali. Dorazili dva Kanaďané, brankář Salfický a útočník Mikeska. Energie chce nahoru!

(čtk, ry)