Tak to byla pořádná fuška! Pardubičtí hokejisté zdolali druhého západočeského soupeře v řadě, po nedělní výhře v Karlových Varech nakonec udolali také Plzeň. Východočeši vždy vedli, ale houževnatá „škodovka" vždy vydřela vyrovnání. V čase 58:47 ale rozhodl zápas po superrychlém sólu Petr Sýkora.

Pardubice vlétly do zápasu po hlavě, už ve 2. minutě se ujala Havlíkova střela od modré, talentovaný zadák svým prvním extraligovým gólem poslal domácí do vedení. „Zkusil jsem to vystřelit a spadlo to tam. Jen to snad nebude drahé, mělo by mě to stát oběd v kabině," culil se rodák ze Svitav. Plzeň se oklepala, poprvé výrazněji zahrozila v přesilovce, po jejím skončení srovnal navrátilec do sestavy hostí Michal Dvořák.
Nepříliš hustě zaplněné ochozy sledovaly vyrovnanou podívanou, fanoušky ze sedadel zvedl Simonův hit na Špačka, po němž musel pardubický mladíček na střídačku za doprovodu doktora. V závěru druhé třetiny přece jen rozradostnil červenobílé důrazný Lukáš Endál.

Pardubice v celém utkání narážely a důraznou obranu Plzně, ve 45. minutě Divíšek fauloval Tybora v jasné šanci, v následném trestném střílení jej vychytal Machovský, který se zaskvěl při Radilově šanci v přesilovce. Západočeši pak brejk a začínalo se odznovu.
Prodloužení odmítl v předposlední minutě Petr Sýkora, pardubického kanonýra vyslal do jízdy Radoslav Tybor a expres s číslem 37 prostřelil výborného Machovského. Power play hostí netrvala dlouho, neboť se v závěru nechal vyloučit Michal Dvořák.

Pardubice – Plzeň 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Fakta – branky a nahrávky: 2. Havlík (Nahodil, Benák), 38. Endál (Ščotka), 59. P. Sýkora (Tybor) – 18. M. Dvořák (Johnson, T. Sýkora), 51. T. Sýkora (M. Dvořák, Kubka).
Rozhodčí: Homola, T. Horák – Suchánek, Brejcha.
Vyloučení: 1:5.