V sezoně lítá mezi Pardubicemi a Chrudimí. Občas vstřelí v první lize branku, ale aby takhle řádil? A navíc v extralize? Možná až zápas proti Vítkovicím ukázal, co v Danielu Rákosovi doopravdy vězí.

Nenápadný muž ze čtvrté řady se brankou a dvěma asistencemi podílel na desetibrankovém zesměšnění Hadamczikovy družiny. Společně s kamarády Klejnou a Radilem předvedli nejlepší part v extralize. Dohromady mladá trojka nastřádala proti jednomu z největších favoritů soutěže sedm bodů!

Užíval jste si dosud nejlepší zápas extraligové kariéry?
Určitě. Byla to paráda. Dneska nám to šlo hned od prvního střídání. Dali jsme gól, při třetím pobytu na ledě druhý a to se pak hraje hned jinak.

Zejména vaše dvě asistence u zmiňovaných branek vypadaly hodně pohledně. Vyšel záměr stoprocentně?
S Klejničem (Klejnou) hrajeme spolu už dlouho, takže víme, co od sebe můžeme čekat. Abych se přiznal, tak u prvního gólu jsem mu nenahrával. Snažil jsem se vystřelit, ale jejich bek puk zblokoval a Klejničovi to spadlo přímo na hokejku do prázdný branky. A druhý? Jeli jsme dva na jednoho, Ráďovi (Radilovi) jsem poslal žabku, kterou trefil pěkně nahoru.

Vedli jste 3:1, pak 5:1. Vývoj přímého souboje o druhé místo vám šel pěkně na ruku, co říkáte?
Ve Vítkovicích jsme taky prohrávali 0:3 a ještě vyhráli na nájezdy. Takže to dlouho nebylo hotové a museli jsme hrát pořád na sto procent.

Kdy jste začali myslet na to, že můžete skóre zaokrouhlit na deset branek?
To se nedá říct, že bychom mysleli přímo na desítku. Je pravda, že ve druhé třetině nám to tam napadalo. Do čeho jsme plácli, z toho byl gól. Dařila se nám hra 5 na 5, přesilovky. Ze začátku jsme dali poměrně jednoduché góly, pak jde všechno snáz.

Příspěvek vaší řady nebyl do nedělního zápasu nikterak výrazný. I sám trenér Sýkora o tom mluvil. Neříkali jste, že už to musí přijít?
Jistě. Na druhou stranu není jednoduchý, když vlezete na led třikrát nebo čtyřikrát za třetinu a jste studenej. Spíš se snažíme branku nedostat. Nejsme v takové roli, že se od nás čeká, že budeme zápasy rozhodovat. Od toho jsou tady jiní kluci. Nám se to podaří… (zamyslí se) Kéž by každý zápas. Ale jak říkám, je to závislé od toho, kolik minut odehrajeme.

Myslíte, že vám vydařený mač s Vítkovicemi může pomoct a na ledě budete trávit více času?
Samozřejmě že doufám, ale to je spíš otázka na trenéra. Nemyslím si, že by se naše role nějakým závratným způsobem změnila. Zase se budeme snažit nedostat gól a když se sami trefíme, tak to bude bonus jak pro nás, tak pro tým.

Část týdne trávíte v Chrudimi, část v Pardubicích. Je hodně znát, že nálady v obou kabinách jsou diametrálně odlišné? Pardubice šlapou, zato Chrudim prohrála už šestkrát v řadě…
To je jasné. V Pardubicích jsou všichni v laufu, všechno do sebe krásně zapadá. Ale třeba v Chrudimi jsme měli v sobotu proti Táboru podobný tlak, ale bohužel jsme nedali góly.

Chrudimi se play off poněkud vzdaluje. Po šesti porážkách spadla až na šesté místo. Co se děje?
Předně bych chtěl říct, že o play off budeme bojovat. Máme čtyři body na dvanácté místo a do konce ligy zbývá ještě deset zápasů. Všechno je otevřené. Současná šňůra je špatná. Už ji musíme co nejdříve přetrhnout a vyhrát hned ve středu. Chce to bojovat, vítězství sama nepřijdou.

Střídání Haška? Nic vážného!

I Václav Sýkora ocenil po demolici Vítkovic 10:3 hru čtvrté pardubické řady Klejna – Rákos – Radil, která dohromady nastřádala sedm bodů. „ Zápas jim vyšel náramně. Je pravda, že střelecky se prosadili po delší době. Dříve nám chyběly góly čtvrté lajny, v neděli nám dokázali, že to také zvládnou. Dali první a třetí gól, to je jedině dobře. Musí však na sobě nadále pracovat. Snad zůstanou na zemi a nenarostou po jednom povedeném zápase,“ uvedl pardubický trenér.

Po druhé třetině za stavu 8:2 zůstal v kabině brankář Dominik Hašek. Zbytek utkání dochytal náhradník Martin Růžička. „Střídali jsme ho proto, že se necítil zcela v pohodě. Asi na něj něco leze,“ dodal Sýkora.

Na střídání došlo i ve vítkovické kleci. Po třech gólech nahradil Šindeláře olympionik Štěpánek. Ani tato změna Ostravany nespasila. „Domácí byli ve všech směrech lepší,“ uznal vítkovický asistent Kamil Konečný.