Poslední porážka s Bílými tygry byla krutá. Pardubičtí téměř do konce utkání drželi jednobrankový náskok, ale pak přišel zlom. Nejdříve pět minut před koncem Tygři srovnali a následně kvůli spatně použité trenérské výzvě mohl Liberec využít luxusu v podobě přesilové hry, kterou dokázali v závěru utkání hráči z pod Ještědu využít.

Dynamo se trápí především v zakončení. Celou sezónu se jim dařilo zužitkovávat početní výhody, ale v posledních zápasech to tam nepadá. Zároveň jsou Pardubičtí hráči mnohem častěji vylučováni, což také vede k tolika smolným porážkám.

Poslední čtyři utkání:
1
3. 2. HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 3:2
18. 2. HC Dynamo Pardubice - HC Mountfield Hradec Králové 1:4
20. 2. HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 5:4
22. 2. HC Dynamo Pardubice - HC Bílý Tygři Liberec 1:2

Hráči z města koňů vyjíždí na utkání s Rytíři. Zápas se kvůli stavebním úpravám domácího svatostánku musí odehrát v Chomutově, který je pro kladenské hokejisty přechodným domovem. Tým kolem nedávného oslavence jubilejních padesátin Jaromíra Jágra musí taktéž v závěru základní části zabrat. Nachází se totiž na místě, které znamená odehrání baráže o setrvání v nejvyšší hokejové lize. Na třinácté místo zaručující klidně strávené léto, které obývají hokejisté Litvínova, zatím ztrácí propastných osm bodů.

I hráči Dynama si uvědomují, kde je před závěrečnou částí sezóny tlačí bota. "Musíme zabrat jak na přesilových hrát, tak i oslabeních. Bude to důležité v play off a pokud nebudeme mít dobré přesilovky a oslabení, tak budeme spíš zápasy prohrávat než vyhrávat. Myslím, že je to zodpovědnost nás hráčů, abychom to zlepšili a vyladili. Začíná to zápasem s Kladnem, ale musíme to budovat zápas od zápasu." uvědomuje si útočník Adam Musil, který byl jediným střelcem v zápase proti Liberci.

HC Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 
Pátek, 18:00, Rocknet aréna Chomutov