Dal dva góly, a kdyby jeho další střelu nezastavila tyč, mohly být tři. RADOSLAV TYBOR hrál proti Davosu skvěle. Ale ani jeho řádění švýcarského mistra složit nepomohlo. „Dojem ze zápasu? Porážka, takže nic moc. Ale myslím. že úplně zle jsme nehráli, v první třetině se nám klidně mohlo podařit zápas rozhodnout," ví pardubický útočník, kde byl zakopaný pes. Tlak byl, góly ne.

Mrzí i ty dvě nevyužité přesilovky pět na tři?
To je druhá věc. Když je neproměníte, těžko se pak vyhrává.

Bylo právě na přesilovkách vidět, že pořád je začátek sezony a nemáte je úplně vypilované?
Možná. My je trénujeme, ale moc nám nevyšly. Jeden gól se nám sice vstřelit povedlo, jen jich mělo být víc.

V první třetině jste Davos vyloženě přimáčkli ke zdi. Čím to?
Věděli jsme, že mají v nohách zápas ve Švédsku, do toho cestování… Říkali jsme si, že první třetina od nás musí být super. Byla. Jenže když nedáme góly, nevyhrajeme.

Je hodně kruté prohrát po takovém výkonu brankou, co padne 42 sekund před koncem?
Ano, dost. Už jsme si říkali, že sebereme aspoň ten bod. Dostat takový gól… Mrzí to. Věděli jsme, že Davos bude hodně bruslit, chtěli jsme ho ale porazit. Dnes šel do zápasu každý na sto procent.

Je tohle i důkaz, že Ligu mistrů bere klub vážně?
Připravovali jsme se na Davos jako na normální soutěžní zápas, žádný přátelák. Přistoupili jsme k němu zodpovědně, jen škoda, že nemáme žádné body.

Potěší aspoň z osobního pohledu ty dva góly?
Je úplně jedno, kdo góly dává. Když prohrajete, tak si říkáte, že ty byly stejně zbytečné. Kdybychom Davos porazili, tak by mě těšily víc.

Sedí vám osobně nový systém, který Pardubicím Miloš Říha ordinuje?
Pokud se ho ještě víc naučíme, budeme agresivnější, půjde to. Hlavně doma bychom chtěli hrát útočný hokej a s Davosem to především v první třetině fungovalo výborně. Z těch šancí jsme měli něco proměnit.

Bylo těžké si zvyknout, že chodíte i na oslabení?

Asi bych měl skočit za Tomášem Marcinkem, aby mi dal kurz skoků do střel (usmívá se). Nevím, jestli budu hrát oslabení i v sezoně, uvidíme, jak bude trenér spokojen.

Jak se vám vlastně líbila atmosféra v hale?
Byla super, ať už díky našim, nebo švýcarským fanouškům. Rozhodně se hraje mnohem lépe, než když na Bolzano dorazilo před rokem 800 lidí. To tady bylo strašné ticho, nedá se to porovnávat.

Ale i 3 tisíce jsou na Pardubice celkem bída. Nemyslíte?
Na jednu stranu to málo je. Ale zase pro lidi je to asi pořád moc brzy, máte dovolené. Liga mistrů se pořád ještě rozjíždí, asi nemá takovou prestiž. Za pár let tady třeba i v srpnu bude plno.