Ve východočeském derby dal dva góly, které ovšem Dynamu na bodový zisk nestačily. Se šesti zásahy aktuálně nejlepší střelec Pardubic nebyl daleko od hattricku. „Ve třetí třetině jsem to dostal nalité mezi kruhy, ale vůbec jsem netrefil bránu. Kdybych se trefil, tak by se ještě dalo alespoň dorážet. My jsme gól za stavu 3:3 nevstřelili, Hradec ho dal, a to rozhodlo," konstatoval pardubický útočník LUKÁŠ NAHODIL.

Poprvé skóroval hned ve 2. minutě, kdy se prosadil před brankou po přihrávce Rolinka z rohu kluziště. Mountfield hned ovšem vyrovnal a pak se dostal do dvougólového vedení.

„Stále jsme si říkali, že zápas je hratelný. Stav 1:3 v polovině zápasu je stále o jednom gólu. Ten jsme dali, pak jsme vyrovnali, ale bohužel jsme na rozdíl od Hradce už nedali ten čtvrtý," litoval Nahodil po utkání.

Co podle něj derby ještě rozhodovalo? „Snaha ani bojovnost se nám nedá vytknout, ale děláme strašné chyby. To je o osobní zodpovědnosti každého z hráčů," narážel na opakující se pardubickou bolest. „Nevím, kde je chyba, děláme tam koniny. Víme, že se to nesmí opakovat, ale opakuje se to pořád," dodal osmadvacetiletý útočník.

Podruhé v sezoně se tak z výhry radoval Mountfield, jehož hráči si užívali děkovačku se svými příznivci.

„Je to strašný, takhle jsme tam měli šaškovat my. Hlavně kvůli divákům, kteří vyprodali arénu. Jsme takhle dole a tady na nás přijde deset tisíc lidí. Za to jim můžeme jen poděkovat, body jsme jim bohužel nedali," uvedl Lukáš Nahodil.
Pardubice prožily další prohranou bitvu, která se kouše velmi těžce. „Takové zápasy, kdy prohráváme 
o gól, nás hrozně srážejí 
a ubíjejí," potvrdil Nahodil.

Dynamo vyrazilo do Zlína napřed
Zápasy hokejové Tipsport extraligy pokračují v rychlém sledu. Pardubice se v pátek představí na ledě Zlína (17.30). „Vybruslili jsme derby a zregenerovali. Zvolili jsme včasnější odjezd, páteční dopolední trénink absolvujeme přímo na Zimním stadionu Luďka Čajky," řekl asistent Michal Mikeska.