Na Mikuláše zažijí Pardubice již třetí ročník vzájemného hokejového derby mezi týmy Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové.

„To je pokaždé příjemné zpestření akademického roku nejen pro pardubické a královehradecké vysokoškoláky, ale pro všechny fanoušky hokeje," informovala náš Deník mluvčí pardubické univerzity Valerie Wágnerová.

Už podruhé v historii se derby uskuteční v pardubické Tipsport areně, a to dnes od 18 hodin.

Úvodní vhazování při dnešním hokejovém univerzitním derby provedou rektoři obou škol – Miroslav Ludwig za pardubickou a Kamil Kuča za hostující hradeckou.

PATRONI DERBY? BÝVALÍ ÚSPĚŠNÍ HOKEJISTÉ

„Patrony letošního univerzitního derby jsou populární bývalí východočeští hokejisté Michal Mikeska a Jaroslav Kudrna," upřesnila pro Deník Valerie Wágnerová.

První ročník univerzitního hokejového derby se konal v Pardubicích, vloni se hrálo v Hradci Králové, letos se vrací zpět do Pardubic, kde byla nová tradice založena. Oba předešlé ročníky meziuniverzitního klání vyhráli hokejisté Univerzity Hradec Králové.
„Oba dva zápasy vždy přilákaly na tři tisíce diváků, kteří na stadionech, a to jak v Pardubicích, tak v Hradci Králové, vytvořili pokaždé fantastickou atmosféru," nechala se slyšet mluvčí pardubické univerzity.

Všechno zatím nasvědčuje tomu, že i tentokrát by mělo jít o atraktivní podívanou. „Pardubičtí hokejisté se budou snažit, co jen to půjde, aby zabránil družstvu z Hradce Králové získat třetí triumf. Trenér pardubických vysokoškoláků má na soupisce 37 hráčů. Tým absolvoval dva tréninky, kde se zúžil kádr na 20 hokejistů. Někteří z nich navíc momentálně působí v extraligových a prvoligových klubech, a tak je utkání pro fanoušky už i z tohoto pohledu velmi lákavé," dodala Valerie Wágnerová.

„Při loňském derby nám vítězství uteklo o pověstný vlásek. Letos budeme bojovat, abychom konečně prolomili vítězné tažení týmu z Univerzity Hradec Králové a podařilo se nám zvítězit, a to na domácí půdě," podotkl kouč pardubického týmu Petr Filip, který zároveň vyučuje na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

„Doufáme, že štěstí bude letos stát při nás a dostaneme konečně pomyslný vítězný pohár z univerzitního derby do Pardubic," poznamenal Petr Filip.

KONGRESOVÉ CENTRUM PALÁCE: AFTERPARTY!

Po zápase je od 20:30 hodin připravena pro fanoušky afterparty v Congress Centre Palác Pardubice, kde vystoupí hudební skupiny Sabrage, Satelit Kanibal Official nebo DJ FLASH.