FOTOGALERIE: První krok mistra, složil Spartu

Pardubice– Spartě to vPardubicích poslední roky moc nejde. Její poslední triumf vzákladní části je už pořádně vousatý. Bylo to těsně po Mikuláši roku 2006a vČEZ Areně se po šedesáti minutách hry radovala rudá banda. Od té doby aniťuk.

17.9.2010

Pardubičtí hokejisté porazili Spartu 3:1Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubice – Sparta 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

A nedočkala se ani v prvním kole nového ročníku Tipsport extraligy. Úřadující mistr včera vykročil na cestu za obhajobou titulu v naleštěných „kanadách“ a na Spartu pořádně zadupal.

Navíc se vyřešilo důležité téma: Co si počnou Pardubice bez Haška? Přece nasadí Růžičku.

Třiadvacetiletý gólman se poprvé v životě postavil do pardubické branky jako jednička a zářil. Především obrovitému Smoleňákovi se o něm nejspíš ještě bude chvíli zdát, sice se gólu nakonec dočkal, ale těch nervů.

Růžička mu totiž nejprve zlikvidoval samostatný nájezd i důraznou dorážku na brankové čáře. Pardubický brankář se docela často zapojoval do rozehrávky, zachytával puky za brankou a střely zbytečně nevyrážel. Inu měl vloni dobrého učitele. Jistého Dominika Haška…

Ale ani jeho „compañeros“ nezaháleli. Už od první třetiny měli nad Spartou navrch. Od druhé se pak začali prosazovat i brankově. Aktivní Koukal zamotal ve 24. minutě sparťanské defenzivě hlavu za brankou, našel Starého, který z mezikruží ukázal přesnou mušku – 1:0.

Za okamžik ujel Bartek, položil Hanzlíka a zpoza brankové čáry našel Kočího – 2:0.

Potřetí Pöpperle vytahoval ze své sítě po důrazu Zohorny, kterého neodstavila ani dvojice obránců. Sparta potom vyvinula velké úsilí, snažila se Růžičku zasypávat salvou střel. Jenže ten dlouho odolával.

Ujala se až nádherná Smoleňákova střela zápěstím v poslední třetině. Jedna série tak přece jen nakonec skončila. Pětkrát za sebou Pardubice vyhrály 3:2, tentokrát Spartě druhý gól nepovolily.

Fakta: Branky a nahrávky: 24. Starý (Koukal), 25. Kočí (Bartek), 31. Zohorna (Pivko) – 49. Smoleňák (Vykoukal). Rozhodčí: Minář, Mikula – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 9320. Sestavy: Pardubice: M. Růžička – F. Kaberle, M. Drtina, Nakládal, Kočí, Jillson, Mezei – Rákos, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Cetkovský, Buchtele, Kousal. Trenéři: Jandač a Votruba. Sparta: Pöpperle – Vykoukal, Gulaši, O´Brien, Jan Hanzlík, Macholda, Philipp, Bolf – Kůrka, Treille, Ručinský – Ton, D. Výborný, Smoleňák – Bartánus, J. Hlinka, Hlaváč – Pacovský, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek.

Hlasy trenérů po utkání:

Jan Votruba (Pardubice): „Situace před zápasem pro nás nebyla jednoduchá, protože máme zraněné dva klíčové beky, takže jsme z toho měli určité obavy. Do desáté minuty byla Sparta lepší v pohybu než my, ale pak se po našich dvou přesilovkách hra vyrovnala. Od druhé třetiny jsme hráli opravdu dobře dopředu, několikrát jsme soupeře zamkli v jejich třetině, ale skórovali jsme spíše z brejkových situací. Ve třetí třetině jsme byli spokojení s hrou do desáté minuty, pak laciný gól Spartu nakopl, bylo jí plné hřiště a v těch chvílích nás podržel brankář Růžička.“

Miloš Holaň (Sparta): „Ze začátku jsme asi do šesté sedmé minuty hráli dobře, měli jsme dobrý pohyb, ale přibrzdilo nás naše vyloučení. Potom jako bychom nemohli najít v sobě vnitřní sílu, která by nás hnala dopředu. Ve druhé třetině jsme udělali tři neskutečné školácké chyby, a tím pádem Pardubice rozhodly. I když jsme se snažili sestavu stáhnout na tři pětky, tak gólový efekt to nemělo. Prakticky jsme si nevytvořili žádnou stoprocentní gólovou šanci. Domácímu brankáři jsme to trošku ulehčili, protože jsme se nervali o výsledek tak jako domácí Pardubice.“

Autor: Pavel Ryšavý

17.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

MALVÍNA MALÁ se narodila 5. prosince v 16 hodin a 15 minut. Měřila 48 centimetrů a vážila 3290 gramů. Maminku Hanu podpořil u porodu tatínek Josef. Doma v Němčicích na nového sourozence čeká devítiletá Nela.
5

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Životní pojištění, ilustrační foto

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Oheň popálil muže v obličeji

Pardubice – Hasiči zasahovali na pardubickém sídlišti.

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.

Juniorské prsteny s nápisem NBA čekají na nové majitele

Pardubice – Kdo by neznal tři magická písmena NBA… Označující nejslavnější ligu světa šíří jméno basketbalu napříč celou planetou. Také v českých luzích a hájích je o NBA hodně slyšet. A to nejen díky Tomášovi Satoranskému, který je aktuálně jediným Čechem v zámořské soutěži, ale také díky mládežnické obdobě soutěže. Už před tím ji proslavil holický odchovanec Jiří Welsch. A právě nedávná posila BK JIP Pardubice se stala ambasadorem české Juniorské NBA.