1. kola extraligy Třinec - Pardubice 4:1

Hokejisté Třince porazili pod vedením nového kouče Josefa Turka v utkání prvního kola extraligy Pardubice 4:1. O všechny trefy Ocelářů se postarala první formace, kde nechyběl ani útočník Martin Růžička.

Třinečtí nabídli svým fanoušků na úvod kvalitní podívanou. Turkův tým se prezentoval proti obhájcům titulu velice dobrou hrou. Oceláři výborně bruslili i kombinovali, navíc nevynechali jediný souboj. Východočechy za celý zápas téměř do ničeho nepustili a zvítězili zcela zaslouženě.

Přitom první momenty duelu patřily hostům. Už po 28 vteřinách skóroval Šagát, jenže naštěstí pro domácí gól kvůli posunuté brance nemohl platit. „V ten moment jsem byl na ledě. Slyšel jsem předtím píšťalku, takže jsem se na to trošku vykašlal a přestal hrát. Bylo to ale pod kontrolou," hlásil Martin Růžička.

Oceláři rozhodli o svém vítězství už během první třetiny, kterou vyhráli 3:0. Výrazně jim k tomu pomohl soupeř. Šest vyloučených je na třetinu až příliš. A domácí to trestali. Skóre zápasu otevřel v přesilovce dělovkou od modré Zíb, který přidal i druhý gól. V početní výhodě pět na tři zvyšoval Růžička.

Domácí měli i nadále zápas pevně ve svých rukou. A když přidal po přestávce kapitán Bonk čtvrtou trefu, nebylo co řešit. Pardubice ale nechtěly odjíždět bez vstřeleného gólu a dočkaly se. Semorádovu ránu z poloviny zápasu ještě zastavila tyč, ale Somík už byl přesnější. Na víc už se ale mistr v Třinci nezmohl.

Utkání rozhodla první třinecká formace, která se postarala o všechny čtyři góly. „Naší pětce se zápas povedl. Byl bych jen rád, kdyby to takhle fungovalo i dál. Vyhověli jsme si. Prospěl nám i návrat Martina Růžičky. Jeho tah na branku a chuť po gólech je znát," pochvaloval dvougólový obránce Lukáš Zíb.

„Růža je skvělý hráč. Všichni na něho byli zvědaví a jen potvrdil své kvality. Dneska byl velkou součástí našeho vítězství. Můžeme jen doufat, že to bude šlapat i v dalších zápasech. A nejen jemu a naší první lajně, ale všem," povídal kapitán a centr první formace Radek Bonk.

V třinecké kabině zavládla spokojenost, nikdo však výhru nechtěl přeceňovat. „Celý tým odehrál výborné utkání. Ale pozor! Takhle to nemusí vypadat celou sezonu. Soupeři si nás budou více hlídat, přesto by naše pětka měla patřit k těm, co tým potáhne. Je důležité, abychom se dokázali prosazovat v důležitých momentech," dodal Zíb.

STATISTIKA

HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:1

Třetiny: 3:0, 1:0, 0:1

Muž zápasu: Zíb

Branky a nahrávky: 9. Zíb (Hrabal, Bonk), 15. Zíb (M. Růžička, Hrabal), 17. M. Růžička (Bonk, Hrabal), 28. Bonk (M. Růžička, Varaďa) – 45. Somík
Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan
Vyloučení: 6:8
Využití: 2:0
Diváci: 4557

Třinec: Hamerlík – Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.

Pardubice: M. Růžička – Píša, V. Kočí, Sičák, Vašíček, Benák, Kolář, od 21. navíc Ďaloga – Šagát, Cetkovský, Starý – Brendl, Beech, Somík – Nahodil, Buchtele, Kousal – Semorád, T. Nosek, M. Drtina. Trenéři: Hynek a Lubina.