Pardubický výběr se radoval ze svého prvního poháru v rámci Univerzitního derby.

V hledišti Tipsport areny téměř dva a půl tisíce diváků, nechyběli ani oba rektoři. Na hrací ploše tentokrát převaha domácího mužstva. Výběr pardubické univerzity ovládl třetí souboj vysokoškolských týmů, když již po druhé třetině vedl o čtyři branky.

Nejlepším hráčem na pardubické straně byl vyhlášen útočník Marek Hemský, jenž zasáhl do všech tří Univerzitních derby. V tom posledním se blýskl hattrickem. „Dařilo se mi," usmíval se po zápase a k duelu doplnil: „Zase tak jednoznačné to nebylo. První třetina byla vyrovnaná, pomohl nám první gól. Pak jsme dali další tři a byli více v klidu. V poslední třetině jsme sice polevili, ale dotáhli jsme to do vítězného konce."

Podle Hemského bylo klíčové proměňování šancí. „Naše lajna hrála derby ve stejném složení již potřetí. Hradec měl více nových kluků, možná na sebe nebyli tolik zvyklí," řekl útočník České Třebové.

3. Univerzitní derby: Univerzita Pardubice – Univerzita Hradec Králové 6:2 (1:0, 3:0, 2:2). Branky a nahrávky: 19. Hemský (Vlček), 28. Vacek (Bažant), 32. Řezníček (Křečan), 35. Hemský (Vlček), 57. Rohlík (Vlček), 59. Hemský – 54. Hlavatý (Bureš), 59. Chaloupka (Janoušek).