S drobnými korekcemi v sestavě vletělo Dynamo na svého soka a po dvou ubráněných oslabeních udeřil na konci úvodní desetiminutovky Říčka. A nebyl to v podání tohoto hráče zdaleka poslední zápis do střelecké listiny v tomto utkání. Před jeho polovinou se prosadil dorážkou v početní výhodě a závěr prostřední periody definitivně zlomil zápas na pardubickou stranu, když k Blümelovu zásahu „přilepil“ čtvrtý gól Poulíček.

S chutí hrající a zakončující hokejisté Dynama pokračovali ve své útočné aktivitě i v závěrečné třetině, ve které svůj účet nejprve navýšil Blümel a poslední otázku, jestli někdo z dvougólových pardubických kanonýrů dosáhne na hattrick, zodpověděl půl minuty před sirénou Říčka.

Na opačné straně kluziště se brankář Jakub Soukup radoval z první vychytané nuly v pardubických barvách a musel se o ně řádně přičinit, předvedl řadu skvělých zákroků.

„Oproti předchozímu zápasu jsme měli daleko lepší pohyb, udrželi jsme se na kotouči, dobře otáčeli hru. Podali jsme velice kvalitní výkon, soupeře jsme přehráli víceméně ve všech směrech, asi jsme tedy vyhráli zaslouženě. Kuba Soukup podal skvělý výkon, vychytal nulu, což se vždycky počítá. Jsme rádi, že máme tři gólmany, na které je zatím spoleh, a doufám, že jim to vydrží co nejdéle,“ uvedl pardubický trenér Richard Král.

V sobotu od 18 hodin zakončí pardubičtí hokejisté svoji švýcarskou misi duelem proti domácímu Servette Ženeva.

Krefeld Pinguine – HC Dynamo Pardubice 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Branky: 9. Říčka, 27. Říčka (Paulovič, Roman), 37. Blümel (Hecl), 40. Poulíček (Paulovič), 47. Blümel (Hecl), 60. Říčka (Roman, Mikuš).

Pardubice: Soukup – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, Kolář, Nedbal – Paulovič, Poulíček, Camara, Hecl, Musil, Blümel, Říčka, Roman, Cienciala, Pochobradský, Anděl, Koffer.