Pauza v Lize mistrů skončila a na řadu přišla osmifinálová kola. Pardubice se vůbec poprvé probojovaly do této fáze a jejich soupeřem bylo finské Ilves Tampere, které na východě Čech vyhrálo hned v prvním kole letošního ročníku Ligy mistrů. To Východočeši doma prohráli 1:3, ale je nutné přiznat, že se jednalo o vyrovnanou bitvu, která byla otevřená na obě strany…

Dynamo se v osmifinále, již v plné sestavě, nenechalo zastrašit prognózami a v Nokia Aréně zářilo. Po dvou brankách Lukáš Radila a jedné trefě Tomáše Zohorny vyhrály Pardubice 3:1 a Rysům tak vrátily prohru z úvodu sezony. 

„My jsme se poctivě na Ilves připravovali. Čekali jsme vyrovnaný zápas, což nakonec byl. Super, že jsme dali ten gól na 1:1 a vzali jsme jim vítr z plachet. Pak jsme přidali dva další góly a myslím, že jsme si to zkušeně hlídali až do konce zápasu a v podstatě je nepustili do žádné vážnější situace. Jsme rádi za vítězství, je ještě jeden zápas a uděláme maximum, abychom přes Ilves přešli," poukazuje pardubický trenér Václav Varaďa na fakt, že jeho svěřenci se utkají s Tampere ještě příští týden, v úterý 21. listopadu, na domácí půdě. Dynamo tak doma bude hájit důležitý dvoubrankový náskok.

Pardubičtí hokejisté zvládli zápas s Ilves Tampere a z Finska vezou vítězství 3:1.
Pardubice udělaly první krok za postupem. V Tampere řádil Radil

"To uvidíme, jak tahle výhra byla cenná. Myslím si, že to je ale dobrý začátek. Dobře jsme to ubránili a Wilda nás hodně podržel. Doma to ale nesmíme podcenit," uvědomuje si Lukáš Radil, který se v utkání hned dvakrát prosadil a ukončil tak svůj čtyřzápasový brankový půst: "Jsem samozřejmě rád za každou branku, ale byla to opět práce spoluhráčů, které touhle cestou musím pochválit. Všichni kluci v lajně hráli výborně."

Právě druhá útočná formace se podílela na všech třech brankách Dynama v Tampere. Skóre otevřel Lukáš Radil, poté se prosadil Tomáš Zohorna a do třetice se opět trefil Radil. Spolupráce těchto dvou střelců ještě s Robertem Kousalem tak funguje na jedničku!

"Pro nás je hlavně důležité, že jsme vyhráli. S klukama nám to dobře ale funguje. Hrajeme spolu už dlouho a stále nás to baví, což je hlavní," říkal po utkání křídelník druhé formace. 

Důležitým faktorem, proč se svěřencům trenéra Varaďi tolik dařilo ve Finsku, bylo i to, že se mohli opět spolehnout na své fanoušky. Ti přijeli do města obklopeného několika jezery v hojném počtu a pomohli tak svým "miláčkům" k důležitému vítězství.

"Je to fantazie, že přijeli v tak hojném počtu. Popravdě jsme nečekali, že jich tu bude tolik. Hodně jich to vzalo i po vlastní ose a udělalo si hezký výlet. Patří jim za to veliký dík a doufáme, že doma bude vyprodáno," dodává na závěru Radil.

Zdroj: Youtube