Nepovedlo se… Hokejisté Závodní první mečbol na postup do finále poháru Vladimíra Martince nevyužili. Na horké půdě v České Třebové podlehli, a tak se rozhodne ve třetím duelu před pardubickými diváky. Hostují borci nemohli po utkání přijít na jméno Rakovi. Tento hráč se podílel hned na všech čtyřech gólech. Dva zaznamenal a na dva přihrál. Shodou okolností skóre otevřel i uzavřel, a to střelou při pardubické power play.

Lokomotiva Česká Třebová – ZH Pardubice 5:3 (1:1, 1:0, 3:2).

Branky a asistence: 13. Rak (Pavlák), 38. Čejka (Vyskočil, Kvasnička), 44. Pavlák (Rak), 53. Teplý (Rak), 60. Rak (Řehák) – 15. Sodomka (Šejba), 49. Kubelka (Ludvík), 60. Andrejs (Sodomka). Sestava: Čaladi –  Koblížek, Rozlivka, Havrda, Šindler, Frýba, Nevečeřal, Palaščák – Kršák, Andrejs, Vlasák  – Verner, Sodomka, Šejba  – Ludvík, Kubelka, E. Musil – Čermák, Martinec, Mlateček. Více na straně 19.

Lokomotiva aktivním bruslením donutila hosty k občasným náznakům faulů, které prý rozhodčí úzkostlivě trestali. Po vyrovnané první třetině se dostali pardubičtí hráči pod tlak a domácí šli do vedení, které si udržovali až do konce zápasu. Zvrat mohla přinést 59. minuta, kdy si Závodka za stavu 4:2 vzala oddechový čas. Po vhazování v pásmu domácích  Andrejs při power play zdramatizovat situaci 4:3. Pak si vzali naopak „time“ domácí a byli to oni, kdo po dalším odvolání hostujícího brankáře dali rozhodující gól do prázdné klece. V závěru utkání rozhodčí pustili několik faulů a tak zbytečně došlo k hrubým napadením údery na hlavy hostujících Vlasáka a Rozlivky.  
Třetí a rozhodují utkání je na programu ve čtvrtek od 18.15 hodin v malé hale.