BRANKÁŘI

Pardubice - 6 bodů
Renomé Martina Růžičky po čtvrtfinále kleslo, zazářil jen jednou, jinak to byla spíš bída. Teď má šanci na nápravu.  Jeho ohromnou výhodou je splachovací povaha. Když vychytá nulu, nezapíjí ji do rána. Stejně tak nepřemýšlí o skoku pod vlak po „blbém“ gólu.
Liberec - 8
Marek Pinc umí klamat tělem. Na první pohled vypadá jako vysmátý majitel pivovaru, který si dává po obědě tři kousky, šlofíčka a večer před spaním ordinuje špíček na lepší sny. Jenže chyba lávky. Tenhle blonďák je zatraceně dobrý gólman, pružný, až to hezké není. Zápas pro tým urve klidně sám. A práce holí? Poezie!

OBRANA

Pardubice - 8
Konečně se podařilo přibouchnout okno, které otevřeli rychlíci z vítkovického ofenzivního komanda. Teď se kaprál Píša a spol. musí připravit na jiný styl boje. Už nepůjde  jen o rychlost, na úzkém hřišti bude rozhodovat síla. Dobrá zpráva: síly mají Kolář nebo Benák dost.
Liberec - 7
Jít po velkých jménech, budete zklamaní. Jenže liberecká defenziva je podobná stroji na drcení odpadu. Strčíte tam ruku a celou ji už nevytáhnete. Jestli ji chcete oblafnout, musíte být zatraceně rychlí, jinak vás semele.  A pozor! Až zaslechnete povel: „Vypusťte Šticha“, kliďte se z cesty. Tenhle chlap se klidně porval i s bitkařem Kočím.

ÚTOK

Pardubice - 8
Hlavní výhoda? Na góly mají Pardubice víc formací. V první řádí zabiják Starý. Ve druhé je smrtící zbraní stříbrný kulomet ze slovenského dovozu značky Bartek. A dál? Třetí lajna neumí soupeři jenom „vykecat díru“ do hlavy, ale i rozhodovat zápasy. Vítkovice by mohly vyprávět…
Liberec - 7
Tvrdit, že se celá hra netočí kolem Petra Nedvěda? To samé, jako čekat, že se legendární maďarský kreslený seriál Smolíkovi objeví i s Pištou Hufnáglem od léta ve 3D kině. Prostě úplný nesmysl. Kdyby nebyla ikona ve formě, jsou z Tygrů koťata.