Téměř vyrovnané síly. O těch hokejových ale teď není zrovna řeč. Naplněná O2 Arena se rozdělila na fanoušky sparťanské v červených barvách a pardubické, kteří si oblékli bílá speciální trička. A že fanoušků Dynama přijelo do hlavního města opravdu hodně. Důvodem tak vysoké návštěvnosti je, že klub vypravil speciální vlak s názvem Dynamo Express.

Zdroj: Zdeněk Zamastil

Pojďme ale k samotnému zápasu. První zajímavou střelu vyprodukovali domácí, když Michal Kempný nastřelil tyč Willovy brány. Vyrovnanost obou celků je ale značná, a tak přila příležitost i na druhé straně. V osmé minutě si ji vysloužil David Cienciala, který střílel z mezikruží po přihrávce od Hyky. Kořenář se musel mít na pozoru i nadále, což se mu dařilo a skvělým zákrokem vychytal Říčku. Sparta si pak následně vyzkoušela dvě přesilové hry, ale pardubický gólman mohl zůstat v klidu a úvodní třetina tak skončila bezbrankovým stavem.

Po bezbrankovém úvodu se fanoušci obou táborů gólové radosti dočkali ve druhém dějství. Skóre otevřeli domácí zásluhou Filipa Chlapíka, který nejprve sice Willa nepropálil, ale odražený puk již dokázal za záda pardubického strážce svatyně dorazit - 1:0. Pro hosty mohlo být za chvíli ještě hůř, ale Forman v nájezdu na Willa pálil mimo. Slovo si tak následně vzali svěřenci trenéra Varadi. Po špatném vystřídání Sparty najížděly Pardubice na Kořenáře a byly úspěšné. Pražský gólman inkasoval po střele Lukáše Sedláka, když za jeho záda ji srazil Horák - 1:1. Radovat se mohlo Dynamo i v závěru druhých dvaceti minut po střele Lukáše Radila, ale puk nebyl celým objemem za brankovou čárou a do kabin se tak odcházelo opět za nerozhodného stavu.

Červenobílá lavina se valila na hokej z Pardubic do Prahy vlakem Dynamo Express.
Video: Hokejoví fanoušci Pardubic vzali Prahu útokem. Vezl je Dynamo Express

Vyrovnaný duel ve všech ohledech pokračoval i na začátku jednačtyřicáté minuty. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a čekalo se ně nějakou výraznější příležitost. Přece jen aktivnější byly ale Pardubice, které především aktivním forčekingem nepouštěly Spartu do výraznějších úniků. Dynamo nebylo daleko od skórování, když dělovku vyslal na Kořenáře obránce Vála, ale puk vyplaval po zákroku těsně vedle pravé tyče. Krušné chvíle si ale svěřenci trenéra Varadi zažili následně v 50. minutě, kdy byl po faulu vyloučen Libor Hájek a o dvě minuty později i Matej Paulovič. Hosté ale svůj pevný obranný val udrželi a naopak mohl být za hrdinu Patrik Poulíček, který ujížděl sám na sparťanského brankáře. Puk mu však nakonec uklouzl po holi a skóre se neměnilo.

Po dvou ubráněných oslabeních si první přesilovku v zápase vyzkoušeli i hosté a hned mohlo být v pardubickém kotli veselo, ale Lukáš Radil netrefil při dobré příležitosti odkrytý prostor Kořenářovy brány. Po nevyužité přesilovce byl ještě ve větší příležitosti Lukáš Sedlák, který se prokličkoval až před domácí svatyni, ale ani on kotouč nezasunul mezi tři tyče. V samotném závěru ještě byl blízko rozvlnění síťě Robertou Kousal, ale ani on se neprosadil a zápas dospěl do prodloužení.

V něm se Pardubičtí ukázali jako specialisté na tuto disciplínu a po trefě Martina Kauta slaví dvoubodové vítězství.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 1:2 pp. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Chlapík (O. Najman, Mikliš) – 33. Sedlák (Hyka, Košťálek), 61. Kaut (Čerešňák, Sedlák). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Lederer, Ondráček. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Diváci: 16 646. HC Sparta Praha: Kořenář – Krejčík, Mikliš, Kempný (A), Moravčík, Němeček, Irving, T. Tomek – P. Kousal, Sobotka, Řepík (C) – O. Najman, Horák, Chlapík (A) – Buchtele, Konečný, Forman – Mužík, Žmola, Hauser. HC Dynamo Pardubice: Will –T. Dvořák, Čerešňák, Vála, Košťálek, Hájek, D. Musil, Kolář – Cienciala, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut –Mandát, Poulíček (A), Říčka.